додому культура Презентували проект “Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування”

Презентували проект “Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування”

454

Аби зробити більш доступною інформацію про електронні послуги національного та регіонального рівнів, використовуючи ресурси сучасно обладнаних публічних бібліотек, навчити людей користуватися ними, отримувати необхідні адміністративні послуги у новому форматі, в Тернопільській обласній бібліотеці для молоді презентували проект "Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування".

Завдяки новітнім технологіям українцям пропонують адміністративні послуги в новому форматі. Скористатися ними можна через інтернет. Оскільки не всі мешканці Тернопільщини, особливо в селах, мають доступ до всесвітньої мережі,  в області на базі бібліотек діє близько 80 інтернет-центрів. Завдяки проекту "Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування", що презентували в Тернопільській обласній бібліотеці для молоді, електронні послуги національного та регіонального рівнів стануть доступнішими для людей.

Леся Гук, директор Тернопільської обласної бібліотеки для молоді: "Люди мають можливість прийти в бібліотеку і отримати необхідну інформацію. І не тільки мати доступ до мережі інтернет, а й використовувати ці адміністративні послуги, які надаються нашою владою, отримати консультації від бібліотекарів як правильно знайти, як правильно заповнити поля".

"Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування" – пілотний проект, всі області України брали в ньому участь, проте виграло лише 11,  в тому числі Тернопільщина.

Марія Ростоцька, регіональний представник програми "Бібліоміст": "Наша область хоча вона не є такою великою як Харківська чи Дніпропетровська, але стосовно програми "Бібіломіст" ми займаємо провідне місце якраз завдяки тому, що ми отримуємо дуже багато грантів. Всі наші обласні бібліотеки виграли гранти і не один".

Впродовж п'яти місяців у тренінговому центрі Тернопільської обласної бібліотеки для молоді проводитимуть тренінги з питань електронного урядування для бібліотечних працівників, голів сільських рад, лідерів громадських організацій, голів студентського самоврядування.