Головна культура Презентували І том енциклопедії наукового товариства імені Т. Шевченка

Презентували І том енциклопедії наукового товариства імені Т. Шевченка

261

Аби ми користувались не лише радянськими довідниками, пропахлими марксистсько-ленінською ідеологією, українські науковці працюють над створенням власних. Одним із таких є енциклопедія наукового товариства імені Тараса Шевченка, перший том якої презентували сьогодні у Тернопільському державному архіві.

Наукове товариство імені Шевченка –  одне з найдавніших в Україні. Воно існує вже 140 років. В часи української бездержавності воно відігравало роль неформальної академії наук.

– Період діяльності цієї організації – це був період найбільшого розквіту нашої науки в 19 – на початку 20 століття після відродження сучасної української державності, – розповідає директор Тернопільського обласного архіву Юрій Гумен.

В різні роки у товаристві працювали науковці з Тернопільщини. Під редакцією одного із них, Олега Купчинського, і вийшов перший том енциклопедії наукового товариства імені Шевченка. До його створення долучились видатні  вітчизняні та зарубіжні вчені українського походження. Раніше, розповідає голова Тернопільського осередку товариства Михайло Андрейчин, таких енциклопедій не було, вона вийняткова.

– Відображає тільки ті персоналії, і ті заклади та різні органи, які в тій чи інші мірі, прямо чи опосередковано були пов'язані з науковим товариством імені Тараса Шевченка. Відрзняється ще й тим, що тут акцент робиться на вкладі цих вчених в розвиток української культури і науки, – говорить голова Тернопільського відділення НТШ Михайло Андрейчин.

Коштує книга 160 гривень. Аби її придбати, потрібно звернутись у Тернопільський осередок наукового товариства імені Шевченка.  Вже зібрані і матерали для наступного тому енциклопедії. Але аби видати і його – не вистачає грошей.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here