додому культура Всеукраїнською літературно-мистецькою премією імені братів Богдана та Левка Лепких за 2013 рік...

Всеукраїнською літературно-мистецькою премією імені братів Богдана та Левка Лепких за 2013 рік нагородили чотирьох діячів (оновлено)

324

Всеукраїнською літературно-мистецькою премією імені братів Богдана та Левка Лепких за 2013 рік нагородили чотирьох діячів. Цьогорічними лауреатами стали наші краяни: доктор медичних наук, професор, академік Академії Наук вищої школи України, голова Тернопільського осередку Наукового товариства ім. Шевченка Михайло Андрейчин, мистецтвознавець, краєзнавець, директор Тернопільського обласного художнього музею, заслужений працівник культури України Ігор Дуда та громадсько-культурний діяч, краєзнавець, художник, заступник директора з наукової роботи Державного історико-архітектурного заповідника у Бережанах Богдан Тихий, а також мешканець Мелітополя Запорізької області член Національної спілки письменників України, поет, публіцист, прозаїк Олег Гончаренко.

За роки існування Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені братів Богдана та Левка Лепких її отримали близько сотні відомих діячів. Цьогоріч до них приєднались нові лауреати, яких обрало жюрі.

Богдан Хаварівський, голова Громадської ради з відзначення Всеукраїнською літературно-мистецькою премією ім. братів Лепких: "О, люди добрі, то є таємне голосування, жюрі дуже велике… Підкупити? Ви що?! Хіба отримаєш премію, то можеш поставити каву і коньячку трошки".

Вибирали з поміж 16-ти кандидатів і врешті визначились. Четверо лауреатів премії й справді достойні, каже жюрі.

Богдан Хаварівський, голова Громадської ради з відзначення Всеукраїнською літературно-мистецькою премією ім. братів Лепких: "Гончаренко, який цілу книжку зробив про нашого земляка Івана Марчука, лауреата Шевченківської премії, ми його відзначили, бо це дійсно унікальна людина. Я вже не кажу про професора Михайла Андрейчина, людину гідну на пошанівок, який очолює НТШ, не буду говорити про Ігоря Дуду, в якого ми в гостях, який тримає цю булаву мистецтвознавчу, краєзнавчу. І Тихого Богдана, бережанська діаспора, який тримає земляків – бережанців".

Премія, кажуть організатори, особлива, бо громадська, а не державна. У 90-х роках вручення очолював Олесь Гончар. Сучасники продовжують в тому ж дусі. У цій премії двічі в одну річку не ввійдеш, тому для лауреатів вона вагома і неповторна. Крім того, нагородження у річницю Злуки об'єднало діячів з заходу і сходу країни. Бо серед відзначених діячів троє наших земляків та мешканець Мелітополя Запорізької області.

Михайло Андрейчин, лауреат Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені братів Богдана та Левка Лепких за 2013 рік: "Це, в першу чергу, визнання майже 300 членів Тернопільського осередку НТШ, кожен з яких вніс посильний внесок в розвиток науки і культури".

Олег Гончаренко, лауреат Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені братів Богдана та Левка Бойчуків за 2013 рік: "Для мене взагалі ім'я Лепких – це стоїть зразу Мазепа, оця трилогія, на якій я виховувався. І зразу звучать журавлі, "Чуєш, брате мій?". І хочеться надіятися, що над моєю життєвою і творчою долею хай звучать журавлі".

Самі лауреати про свою діяльність говорять скромно, та головне, що премія кожному з них додала натхнення.