Головна культура Прем’єра шокової вистави тернопільських театралів про владу та народ – 18 та...

Прем’єра шокової вистави тернопільських театралів про владу та народ – 18 та 25 травня

290

В Тернопільському академічному драматичному театрі – чергова прем'єра. "Шевченківці" кажуть – робота відображає стан їхньої душі. У притчі Олексія Казанцева "Допоможи їм, Всевишній!" у постановці Олега Мосійчука – взаємодія влади та народу, тих кого ми обираємо, та ким вони стають.

Ще у вересні-жовтні п'єса-притча Олексія Казанцева "Допоможи їм, Всевишній!" для українців могла б бути застереженням. Проте після майданівських подій, каже режисер-постановник Олег Мосійчук, це біль. Зараз ми переживаємо злочинні дії новітнього Гітлера, цього разу російського. На фоні сучасних подій боротьба за владу та заклики так званих вождів вести людство у світлі дАлі звучить як знущання, переконаний режисер.

– Будь-яка влада, яка не має моралі, вона цей народ знищує. Вона цей народ доводить до рівня сірої маси, бездумної маси, до рівня худобини, бо стадом дуже легко керувати, – розповідає режисер-постановник, народний артист України Олег Мосійчук.

Вистава частково і про це. Прем'єра тернопільських  "шевченківців" шокова, болюча та жорстка. Події, які розгортаються, не прив'язані до часу, проблеми, які піднімаються, актуальні у будь-які часи. Ми усвідомлюємо, в які часи живемо, і усвідомлюємо, чого хочемо. Ті вічні питання, які є в матеріалі, схвилювали режисера та акторський колектив, і повинні схвилювати і тих, хто прийде на прем'єру, тих, хто вболіває за те, аби завтрішній день був кращим, вважає Олег Мосійчук. Завдання ж театру – …

– Збурювати, максимально хвилювати тих, хто приходить до театру. Ставити ці знаки питання. А люди хай виходять і дають відповідь кожен сам собі, – каже Олег Мосійчук.

Тоталітаризм, народ та влада, розплата за злочини, бездіяльність та мовчазна згода – в основі прем'єрної п'єси. Тернополян запрошують на неї 18 та 25 травня, аби дізнатись для кого Всевишній має допомогти.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here