додому культура Прем’єра комедії за п’єсою Браніслава Нушича “Народний депутат” – вже через тиждень

Прем’єра комедії за п’єсою Браніслава Нушича “Народний депутат” – вже через тиждень

361

У театрі – як в житті. Тернопільські актори покажуть на сцені українські реалії напередодні виборів. Прем'єра комедії за п'єсою БраніслАва НУшича "Народний депутат" – вже через тиждень.

Свою п'єсу сербсько-хорватський драматург Браніслав Нушич написав ще у 1883 році. Проте для України вона зараз – як ніколи актуальна, каже режисер-постановник В'ячеслав Жила.

– Формування уряду, формування депутатського корпусу, політтехнології на сьогоднішній день – там все відкривається для нас і відкривається з проблемами, з якими ми, наше суспільство стикнулось на сьогоднішній день, – пояснює режисер-постановник В'ячеслав Жила.

Напередодні виборів в Україні, говорить режисер, глядачі знайдуть відповіді на багато питаннь та почують правду сьогодення. Якщо ми не будем сміятись над своїми проблемами – нас не чекає майбутнє, каже В'ячеслав Жила:

– Те, що ми зробили, напевно, буде викликати у вас дуже багато асоціацій. У нас присутні мітинги, у нас присутні куплені мітинги, у нас є майдан, антимайдан. У нас є журналісти, у нас є силовики.

Від початкового задуму у постановці трохи відійшли, оскільки змінювалась і політична ситуація в країні. За жанром це комедія, грають в ній Іван Ляховський, Світлана Бевз, Ірина Складан, Сергій Андрушко, Олександр Папуша, Марія Гонта та молодий склад акторів.

– Ця нова постановка незвична буде для нашого колективу, виходить на кшталт брехтівського політичного театру. Там, де актор не все проживає, а дивиться на всі ролі ніби збоку. Дуже складна робота, – говорить режисер.

Актори тернопільського театру підтримували український майдан, це проявиться і у виставі "Народний депутат". Прем'єра – 27, 29, 30 березня.