Головна суспільство Представники влади, податкової, громадськості та науковці говорили сьогодні як побороти корупцію

Представники влади, податкової, громадськості та науковці говорили сьогодні як побороти корупцію

240

В Україні поширена корупція через недосконалість політичних інститутів та судової системи, двозначні закони, незнання або нерозуміння цих законів населенням, кумівство та політичне заступництво, а також слабкий вплив громадянського суспільства. Як побороти корупцію в Україні та на Тернопільщині зокрема, сьогодні про це говорили представники влади, міністерства доходів та зборів, фінансів, громадськість та науковці. Круглий стіл на тему "Прозорий бюджет як інструмент подолання корупції" відбувся у Тернопільському Національному Економічному Університеті. Учасниками засідання через скайп-зв'язок були і представники Херсона та Харкова.

Серед 180 країн світу за рівнем корупції Україна на 144 місці. Однак, як зазначають автори дослідження, у наступному році Україна ризикує скотитися ще нижче. Основні причини –  недосконалість політичних інститутів та судової системи, двозначні закони, незнання або нерозуміння цих законів населенням, кумівство та політичне заступництво, а також слабкий вплив громадянського суспільства. Україна, зокрема, і державний і місцеві бюджети, найбільше втрачають за показником хабарництва.  За результатами дослідження, державні установи та чиновники все частіше вимагають від бізнесу хабарів.

Першим кроком до подолання корупції на державному рівні – є прозорість та відкритість міських бюджетів. Це стосується і дохідної частини і витрат з бюджету, йшлось під час круглого столу.

– Ми в основному говоримо про видаткову частину, але хіба в нас немає крупції в дохідній частині бюджету? Коли перевіряючий приходить на підприємство те чи інше, виявляє порушення по законодавстві по стплаті, вони успішно домовляються і тоді бюджет не доотримує коштів, – розповідає голова постійної депутатської комісії з питань бюджету Тернопільської облради Олександр Стадник.

Обговорювали тему корупції представники обласної та міської влади, працівники міністерства доходів та зборів, фінансів, громадськість та науковці. Учасниками засідання через скайп-зв'язок були і представники Херсона та Харкова.

 

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here