додому Головні Представники Хмельницької, Тернопільської та Чернівецької областей зустрілися у День Соборності в Кам`янець-Подільському

Представники Хмельницької, Тернопільської та Чернівецької областей зустрілися у День Соборності в Кам`янець-Подільському

506
В єдності – наша сила. 22 січня українці відзначають день Соборності України. Традиційно щороку люди цього дня об’єднуться у живому ланцюзі та висловлюють підтримку національній єдності та незалежності. Представники Хмельницької, Тернопільської та Чернівецької областей зустрілися в Кам`янець-Подільському. Ця локація вибрана невипадково, адже свого часу місто було головним центром формування військ Української Народної Республіки, а згодом і столицею Української Народної Республіки.
В народних строях, з прапорами та короваями у руках. День Соборності, присвячений об’єднанню України, яке відбулося у 1919 році, відзначили у Кам`янець-Подільському. Саме сюди з`їхалися представники трьох областей – Хмельницької, Тернопільської та Чернівецької, аби вкотре висловити єдність у незламності нашої країни.

22 січня ми згадуємо дві рівнозначні за вагою події української історії: проголошення незалежності Української Народної Республіки, яке сталося у 1918 році, та проголошення Акта Злуки українських земель, що відбулося 1919-го. Ці події є знаковими для багатьох поколінь. Адже є прикладом того, як бути єдиними та сильними, аби побороти та вигнати з нашої землі російських загарбників.

Володимир Важинський, в. о. голови Тернопільської ОВА, коментує: “Ми з вами знаємо, що роками найкращі українські сини гинули за нашу волю, за нашу землю, за нишу віру. Але ми маємо це пам`ятати. але ми маємо розуміти, що тільки наша, що наша боротьба вона не завершилася. Вона триває”.

Зустріч представників трьох областей на території Кам`янець – Подільської фортеці є невипадковою. Адже свого часу це місто було головним центром формування військ Української Народної Республіки, а згодом і столицею УНР. Відтак, соборність – це символ боротьби за волю, порозуміння між людьми, надії та віри у майбутнє, кажуть учасники заходу.

Адже в єдності – наша сила, а там де єдність – там і перемога.