додому Новини Представники громадських організацій Кременеччини прийшли з люстраційними вимогами до ОДА

Представники громадських організацій Кременеччини прийшли з люстраційними вимогами до ОДА

431

vlcsnap-2015-01-26-18h32m14s34Негайно звільнити з посад осіб, причетних до справи колишнього мера Почаєва, поставити під контроль Генпрокуратури резонансні справи в Кременецькому районі, звільнити Кременецького прокурора і начальника міліції та припинити кримінальне провадження проти активістів, які долучилися до сміттєвої люстрації суддів у Кременці 16 січня – з такими вимогами до в.о. голови Тернопільської ОДА прийшли сьогодні представники громадських організацій. Люди доведені до відчаю, вони розповіли про дерибан земель у Кременецькому районі, про підставних осіб, яким як учасникам АТО виділяють гектари земель. Присутній на зустрічі т.в.о. головного міліціонера області пообіцяв активістам взяти під контроль ситуацію та діяти в рамках закону.

Громада Кременця у відчаї, люди кажуть: замість належного розслідування і притягнення до відповідальності за дерибан землі колишнього міського голови Почаєва, відкривають кримінальні провадження проти активістів, які долучилися до люстрації суддів у Кременці 16 січня.

– В мене є при собі документи, які засвідчують, що близько 15 гектарів землі було роздерибанено, не буду казати колишньою міською головою, а групою осіб, які робили ці чорні справи, – розповів депутат Почаївської міської ради Микола Замковський.

Земля ще досі не взята під арешт, а в процесі слідства її вартість зменшили десь в 30 разів, каже Микола Замковський. На кожному етапі розслідування є грубі порушення, стверджують активісти, а найбільше їх шокувала ухвала Кременецького судді, яка фактично звільнила від відповідальності колишнього міського голову Почаєва, якого звинувачували у нанесенні державі збитків у розмірі 88 тисяч гривень, вилученні із громадського користування 4,5 гектарів землі.

– Як в ухвалі написано: “За великі заслуги перед народом України. Які заслуги мав міський голова Почаєва? В нього було кілька грамот – від Верховної ради – злочинної Януковича і від Московської єпархії Московського Патріархату”, – каже Микола Замковський.


Це і призвело до того, що громада Кременечинни 16 січня прийшла до суду. Активісти кажуть: не збиралися нікого викидати в смітник, але реакція судді і відсутність на місці Кременецького прокурора та міліціонера їх спровокувала.

– Акція була запланована, про це була повідомлена міліція , але з самого початку стало зрозуміло, що влада взяла курс на відверті провокації.  Було елементарне прохання до судді – вийти до людей і пояснити, на основі чого вона прийняла це рішення. Вона навідріз відмовилася вийти до людей. Пізніше ми підійшли в зал засідань, вона демонстративно відмовлялася пояснити своє рішення, виявляла свою зневагу до людей і після години спілкування сталося те, що Ви знаєте, – каже голова Народної ради Кременецького району Віталій Савчук.

Проти активістів, які викидали суддів в смітник, відкрили кримінальні провадження. А зловживання із землею далі продовжуються, кажуть активісти, і розповідають про підставних осіб, які отримують землю як учасники АТО. Люди, обурені цією ситуацією, прийшли сьогодні до обласної влади з вимогами: звільнити з посад всіх осіб, які замішані в фальсифікації справи стосовно екс-мера Почаєва, поставити під контроль Генпрокуратури резонансні справи в Кременецькому районі, звільнити Кременецького прокурора і начальника міліції та припинити кримінальне провадження проти активістів, які долучилися до сміттєвої люстрації суддів у Кременці 16 січня. Присутній на зустрічі т.в.о. головного міліціонера області Олександр Богомол пообіцяв активістам взяти під контроль ситуацію та діяти в рамках закону.

– Ми зробимо об’єктивне розслідування і дамо оцінку. Переслідувань активістів не було і не буде , ми в перший день нікого не затримували і на сьогоднішній день ніхто не є під вартою.