додому культура Представники діючих кінокомісій України вирішили об’єднатися для майбутніх спільних цілей

Представники діючих кінокомісій України вирішили об’єднатися для майбутніх спільних цілей

1104

“Об’єднатися для майбутніх спільних цілей” – вирішили представники всіх діючих кінокомісій України, які з’їхалися у Тернопіль задля обговорення розвитку української кіноіндустрії. Під час такої зустрічі підписали Меморандум між кінокомісіями та обговорили важливість створення Асоціації фільмкомісій України. 

Важливий крок для розвитку українського кіно втілили у нашому місті. Діючі українські комісії підписали Меморандум про співпрацю та озвучили намір створення Асоціації фільмкомісій України. Така подія відбулася у рамках практичного семінару «Вектор розвитку кінокомісій України».

– Ми сподіваємося, що цей меморандум буде стартовим в організації співробітництва із співпраці організацій, які мають на меті супровід кіновиробництва. Ви знаєте, є закон України про кінематографію, де визначено інституцію – кінокомісію. Цей Меморандум, який врахував українську нормативну практику і європейський досвід, стане стартом також дієвої взаємодії між всіма регіонами України в питанні супроводу та творенні кіно, – розказує заступник міського голови, голова Тернопільської кінокомісії Леонід Бицюра.

Зі своїм досвідом у сфері кіно у наше місто приїхав засновник Італійської фільмкомісії Фабіо Канепа.

– На мою думку, не так важлива економічна сторона, як бажання і залучення людей, які хочуть сприяти розвитку цьому напрямку, і бачити чітку ціль, до якої маєте прийти. Це є безпосередньо інструмент для того, що б економіка регіону росла, – каже італійський продюсер Фабіо Канепа.

Представники діючих комісій кажуть, що хочуть аби до цієї справи долучалися ще інші міста та згодом створювалися нові кінокомісії.