додому суспільство “Правий сектор”: активні дії закінчилися, але революція ще триває

“Правий сектор”: активні дії закінчилися, але революція ще триває

421

Активні дії закінчилися, але революція ще триває, про це сьогодні заявив голова Тернопільського обласного осередку всеукраїнської організації "Тризуб" і представник "Правого сектору" Василь Лабайчук. Зняти владу – легше, аніж призначити владу відповідальну, каже він. Тепер людям потрібно, переконує Василь Лабайчук, не привести до влади просто інших, а якісно інших і нових людей та постійно контролювати їхню роботу. Зміна людей на посадах – не ціль революції. В Україні, каже Василь, треба будувати зовсім нову систему влади.

– Кожен політик, який зараз пропихає себе десь на якусь посаду, то він повинен розуміти одне, що зараз система не буде така, як вона була, наприклад, часів Ющенка після так званої Помаранчевої ревлюції. Зараз, якщо він буде красти, то ми до нього прийдемо. Ганебне таке явище, що ще не всіх поховали, хто загинув на майдані, а наша опозиція вже намагається влізти в кожне крісло і так далі. Ми не проти, щоб опозиція займала якісь посади і таке інше, але ми будемо максимально контролювати цей процес, – говорить голова ТОО "Тризуб" ім.С.Бандери, представник Правого сектору Василь Лабайчук.

Засудити керівників Комуністичної партії України і Партії Регіонів пропонує "Правий сектор". І не лише засудити, а й заборонити діяльність і право займати будь-які посади. Виступає "Правий сектор" і за люстрацію, яка має торкнутися не лише столичної влади а й людей у селах, районних і обласних центрах. Також людям нагадують про тих, хто доклався до перемоги над режимом. Окрему роль відводять і політичним в'язням.

– Окрім Юлії Володимирівни усім відомої в Україні є чимало людей, які були ув'язнені за свою націоналістичну діяльність, за свою політичну позицію за часів Януковича. Про них пробують забути, а ми нагадуємо про це. Ми подали списки і вимагаємо якнайшвидше. Вже і зараз. Політичні в'язні повинні бути звільнені, – вважає Василь Лабайчук.

В Україні треба прийняти такі закони, аби призначена на посаду людина змушена була відстоювати інтереси людей, вважає Василь Лабайчук. Серед представників Правого сектору є експерти в різних галузях, тож контролювати владу їм буде під силу. Очільник обласного "Тризубу" також заявляє: у "Правого сектору" є достатньо авторитету, щоби змусити політиків слухати. Доки громада буде брати участь у політичному житті країни, області чи міста, вважає Василь Лабайчук, доти політикам не вдасться нічого приховати. Василь розповідає, виникають спроби скомпрометувати дії "Правого сектора", зокрема і у Тернополі.

– Є певні сили, які вже або хочуть бути владою, які намагаються зменшити наш вплив, щоб ми менший мали вплив на думку громади. На це я можу сказати тільки одне, що нічого ц них не вийде. "Правий сектор" – широко підтримана громадою організація, – каже Василь Лабайчук.

Василь Лабайчук каже, на майдані у Києві "Правий сектор" залишиться і надалі. Охочі допомогти можуть звернутися до представників організації на Театральному майдані Тернополя. Там розміщена і єдина в області та місті скринька для пожертв.