Головна духовність Православні та греко-католики відзначають день пам’яті святої великомучениці Варвари

Православні та греко-католики відзначають день пам’яті святої великомучениці Варвари

113

vlcsnap-2015-12-17-17h30m35s266Сьогодні православні та греко-католики відзначають День пам’яті святої великомучениці Варвари. Свята постраждала за віру у 306 році. За присудом місцевої влади її стратив власний батько. Святість Варвари засвідчувалася багатьма чудесами, які відбувалися біля її гробниці. Частинка мощей святої Варвари перебуває у храмі ікони Божої Матері “Скоропослушниці” у Тернополі, на вулиці Довженка.

Сьогодні християни вшановують пам’ять Святої Варвари. Саме цього дня вона прийняла мученицьку смерть від власного батька. Свята повернула до христової віри чимало людей навіть дружину самого імператора.

– Настільки вона могла прийняти Господа, прийняти віру Христову, вона не боялася помсти імператора, не боялася людських осуджень. Вона впевнено йшла по своєму шляху, прославляючи Господа, проповідуючи слово Боже, – розказує настоятель церкви ікони Божої Матері “Скоропослушниці” в Тернополі отець Володимир.

За традицією молитва до святої Варвари береже від передчасної, несподіваної смерті, тому вже багато століть християни звертаються до цієї святої за духовною допомогою.

– Свята угодниця Божа має велику силу допомагати молодим людям, сім’ям молодим особливо. А також рятує від наглої та несподіваної смерті, тому з давніх-давен український народ щодня звертається до Святої Великомучениці Варвари. Наші батьки діти, пращури завжди просили її допомоги в дорозі, завжди Варвара служить кожній людині і допомагає, – каже отець Володимир.

Багато шанувальників Варвари намагалися віднайти земні сліди її життя у вигляді нетлінного тіла, і шукали її в багатьох країнах. Проте свій останній спочинок мощі святої Варвари знайшли в столиці України – Києві, у Володимирському соборі. Частинка мощей святої Варвари перебуває у храмі ікони Божої Матері “Скоропослушниці” в Тернополі, на вулиці Довженка. Кожен може прийти і помолитися до цієї святої.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here