додому суспільство Правоохоронці вранці хотіли відтіснити людей, що блокують ОДА

Правоохоронці вранці хотіли відтіснити людей, що блокують ОДА

442

Ранок вівторка, 3 грудня, розпочався із мітингу під стінами Тернопільської облдержадміністрації. Вже другий день поспіль мітингувальники тут стоять і не допускають людей в адмінбудівлю. Протестувальників під стінами адміністрації щораз більшало. Люди стверджують, так вислювлюють свою позицію.

– Ми боремося за те, щоб наші діти жили в злагоді, мали вільний доступ до міжнародних якихось відносин. От зараз кінчає коледж, а немає куди піти на роботу. Ну а ми бабці, прийшли з ринку підтримати нашу молодь.  На очах сльози за тою молоддю

– Ми підтримуємо мітинг і дальше збираємося підтримувати його через те, що появився ще один шанс, щоб боротися за країну, за державу. Я буду підтримувати докінця, поки не доб'ємося хоть якогось результату.

Сьогодні жоден працівник не потрапить в будівлю облдержадміністрації – про це заявили спікери на страйку. Тож чиновникам нічого не залишалося, як гуртуватися неподалік мітингувальників. Вранці, за словами страйкового комітету, спроби прорватися у будівлю були, але не увінчались успіхом.

Марія Чашка, член страйкового комітету в Тернополі: "Сюди було підтягнуто кількасот працівників міліції, які перекрили підхід до Тернопільської ОДА. Підходили сюди заступники голова адміністрації. Була спроба пошарпати людей, проте нам вдалося недопустити провокацій. На даний момент ситуація стабілізувалася і заспокоїлася".

Працівники облдержадміністрації обурені, на роботу прийшли, а виконувати свої обов'язки не можуть. Вони кажуть, саме від них залежить життєдіяльність області.

Василь Гецько, заступник голови Тернопільської ОДА: "З боку організаторів акції порушення конституційних прав працівників облдержадміністрації на роботу. Люди не можуть потрапити на своє місце і виконувати свої посадові обов'язки. Крім того блокується робота державного органу, що заборонено чинним законодавством. На сьогодні, не пускаючи людей, ми ставимо під загрозу пенсій, різного роду допомог і субвенцій, які надходять в область від центральних органів влади".

Заступник голови облдержадміністрації стверджує, працівники адмінбудівлі стали заручниками ситуації.

Василь Гецько, заступник голови Тернопільської ОДА: "Працівники не можуть бути заручниками політичних амбіцій окремих політичних сил. Через це повинні допустити до виконання обов'язків працівників адміністрації".

Пікетування ОДА не завершиться, доки вимоги народного віче не будуть виконані, так заявляє тернопільський страйковий комітет. До того вхід на роботу для чиновників адміністрації буде закритий.

Марія Чашка, член страйкового комітету в Тернополі: "Ми вимагаємо відставки Кабінету Міністрів, відставки Президента. Ми вимагаємо, щоб було відновлено право і законність у державі.  Ми вимагаємо того, щоб не було допущено більше кривавої неділі, чи кривавої суботи. Найбільші наші вимоги – це відновлення законності і імпічмент Президента, і відставка Кабінету Міністрів. Наша Тернопільська ОДА є представниками президентської гілки влади у Тернополі. Тому так, як і загальної відставки президентської влади, ми вимагаємо відставки усіх представників їхніх органів на місцях".