додому Новини Працівники тернопільського ТЦК потраплять під суд за катування та незаконне позбавлення волі

Працівники тернопільського ТЦК потраплять під суд за катування та незаконне позбавлення волі

481

6 жовтня 2023 р. з’явилося відео, на якому працівники  ТЦК жорстоко б’ють військовозобов’язаного. Воно отримало резонанс на всю Україну. Виявилося, що це відбувалося у Тернополі. 

До суду подали обвинувальний акт стосовно двох військовослужбовців тернопільського ТЦК, які побили двох військовозобов’язаних.

36-річному гранатометнику роти охорони інкримінують умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження, катування, незаконне позбавлення волі людини, а 26-річному командиру, молодшому сержанту цього ж підрозділу, – катування та незаконне позбавлення волі людини.

Слідство встановило, що ввечері 6 жовтня 2023 року у Тернополі солдат-гранатометник вийшов із машини, зупинив перехожого та попросив його пред’явити документи. Під час розмови між вказаними особами виник конфлікт на ґрунті національної неприязні. Солдат вдарив та силою заштовхав у автомобіль військовозобов’язаного.

Згодом у приміщенні ТЦК до постраждалого та ще одного військовозобов’язаного військові застосували фізичну силу, що призвела до переломів, синців, саден і крововиливів. Ці дії зафіксовано на камеру, а саме відео потрапило у Інтернет-мережу.

Обвинувачені хотіли змусити чоловіків пройти військово-лікарську комісію з подальшим призовом на службу в армію, а також покарати їх за конфлікт з черговим, якому військовозобов’язані напередодні завдали тілесних ушкоджень та намагались відібрати зброю.

За вчинене обом військовим загрожує позбавлення волі.