додому Новини Працівники комунальних підприємств Тернополя знову пікетуватимуть обласне казначейство

Працівники комунальних підприємств Тернополя знову пікетуватимуть обласне казначейство

425

Завтра працівники комунальних підприємств Тернополя знову пікетуватимуть головне управління Державного казначейства в області. Головна вимога людей – виплатити їм заробітні плати, які затримують та не виплачують впродовж останніх трьох місяців. Проплату платіжних доручень блокує казначейство. Попередньо комунальники пікітували це управління минулого четверга, 8 листопада, з того часу сподівались, що рахунки розблокують. Проте, станом на сьогодні ситуація не змінилась, казначейство перерахувало лише 500 тисяч гривень з необхідних 5 мільйонів.

5 мільйонів 100 тисяч гривень – платіжні доручення саме на таку суму має проплатити управління казначейської служби Тернопільській міській раді. Ще минулого четверга цифра була меншою, – 4 мільйони 700 тисяч, кажуть у міській раді. Проте, гроші комунальники використовують щодня. З наявних сьогодні 5 мільйонів боргу – 1 мільйон 200 із загального фонду – а це заробітна плата працівників комунальних підприємств та 3 мільйони 900 тисяч – із спеціального фонду – гроші на утримання житлового фонду міста. Серед комунальних підприємств, які чекають на гроші – "Тернопільміськсвітло", останній раз його працівники отримували заробітну плату ще в серпні.
 
– Нам гроші виділяли, але на даний момент багато грошей зависло в казначействі. Зараз нам винні мільйон 200. Це не мала сума, щоб закінчити цей рік безпроблемно. Тому наші працівники вийшли прошлого четверга і не тільки наші працівники пікетувати казначейство, щоб зрушити цю проблему з місця. Ще працівники інших підприємств, щоб забезпечити своє існування і щоб роботи виконувались у повному обсязі, – розповів начальник КП "Тернопільміськсвітло" Олег Ліхіцький.
 
Із заборгованих 1 мільйона 200 тисяч, 409 тисяч – невиплачена заробітна плата працівникам "Тернопільміськсвітла", інші гроші – передбачені на закупівлю матеріалів для освітлення вулиць міста. Крім того, якщо грошей не перерахують, каже Олег Ліхіцький, під загрозою й освітлення новорічної ялинки та театрального майдану під час новорічних свят.  
 
Завтра працівники "Міськшляхрембуду", "Тернопільміськсвітла", "Тернопільтеплокомуненерго", "Тернопільелектротрансу" та Об"єдання парків знову пікетуватимуть казначейство. Комунальники погрожують, якщо рахунки не розблокують, вулиці Тернополя перестануть освітлювати, прибирати та вивозити сміття.
 
TV-4