додому суспільство Повернути тернопільських правоохоронців з Києва вимагали сьогодні тернополяни

Повернути тернопільських правоохоронців з Києва вимагали сьогодні тернополяни

440

Повернути Тернопільських правоохоронців з Києва вимагали сьогодні тернополяни, що прийшли під стіни управління обласної міліції. Звернення депутатів облради з відповідною вимогою передали сьогодні і Тернопільським міліціонерам. Тим часом заступник начальника обласної міліції Василь Облещук спростував інформацію, яку поширюють в інтернеті – про те, що 9 беркутівців з Терноільщини написали рапорти і їдуть додому.

Тернополяни сьогодні вже вкотре прийшли під стіни обласної міліції аби спитати, де перебувають зараз військовослужбовці, які мають постійне місце дислокації  на Тернопільщині. Люди прийшли на зустріч з місцевими та обласними депутатами і цікавилися, де зараз Тернопільські "беркутівці", бо під стінами міліції сьогодні стояв спецпідрозділ "Грифон".

Степан Барна, депутат Тернопільської обласної ради: "Ви ж знаєте, що "Грифон" не повинен тут стояти, тут має стояти "Беркут". "Грифон" має захищати суд, він цим має займатися, в'язнів охороняти, але не нас. Ви проти нас виставляєте спецпідрозділ, який не виконує фунції, перед яким ставиться".

Василь Облещук, заступник начальника УМВСУ в Тернопільській області: "Є захід, мирний захід. Ми не то що поставили людей, бо якась загроза, а для того, щоб, ну є захід, є люди, якась провокація можлива, ми проти будь-якої провокації".

Михайло Окаринський, депутат Тернопільської міської ради: " – -Ви можете, як заступник начальника обласної міліції , сказати, чи Тернопільські бійці "Беркуту" брали  участь в катуванні, в тортурах, у всіх цих речах, свідками яких ми були?
Василь Облещук: "Я можу сказати однозначно, що Тернопільські "Беркута" не брали участі в силових так і нікого не били, жодного випадку нема, я Вам гарантую".

Спростував Василь Облещук і інформацію про те, що 9 тернопільських беркутівців написали рапорти на звільнення і вже повертаються на Тернопільщину.

Василь Облещук, заступник начальника УМВСУ в Тернопільській області: "Нема на сьогоднішній день, жодного рапорта не поступило. Кожний працівник, не залежно чи це "Беркута", чи "Грифони", чи патрульні служби є порядок: подає рапорт, поставив рапорт, визначений термін – дві неділі  – ми звільняємо його з органів внутрішніх справ. Нема".

Б'ють на сполох і письменники Тернопільщини, кажуть, прийняті 16 січня Верховною радою закони загрожують свободі слова. В Києві  вже затримали письменика з Тернопільщини.

Юрій Матевощук, письменник: "Більше тижня тому був затриманий письменник Юхим Дишкант – це 25-ти річний письменик з Тернопільщини, йому приписали досить багато злодіянь, яких він не робив, який просто проходив по вулиці і не був залучений до того, що йому приписали. Ми просто виступаємо проти такої позиції влади і це все засуджуємо".

Над письменником з Тернопільщини ще триває слідство, йому загрожує до 15 років позбавлення волі, каже Юрій Матевощук. Під час зустрічі з депутатами люди передали в обласне управління міліції звернення обласної ради до Міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка та до начальника обласного управління міліції Віктора Сака відкликати Тернопільських правоохоронців з Києва.

Степан Барна, депутат Тернопільської обласної ради: "На це звернення не поширюється ні рішення судів, про які зараз йдеться, на ці звернення не поширюються ані позиція правоохоронців. Сьогодні йдеться про позицію виключно органів місцевого самоврядування, які схвильовані тим, де зараз перебувають наші спецпідрозділи "Беркуту", внітрішніх військ, котрі мають перебувати на території Тернопільської області".