додому духовність Потрійний ювілей святкували у минулі вихідні тернопільські християнські спільноти

Потрійний ювілей святкували у минулі вихідні тернопільські християнські спільноти

461

Потрійний ювілей святкували у минулі вихідні тернопільські спільноти. "Діти Марії" при храмі Матері Божої Неустанної Помочі відзначили 15-річчя, дві інші спільноти – "Квіти Франциска" та "Ангельська усмішка" – відсвяткували трохи менший – п'ятирічний ювілей. У день народження спільнот, їх учасники: неповносправні люди різного віку, їх батьки, приятелі, священики молилися, співали та прославляли Господа.

У 1993 році спільнота "Віра і світло" запрацювала у Тернополі при Катедральному соборі. З часом спільнота збільшувалась і організатори вирішили утворити ще одне таке зібрання при іншій парафії. Нею стала парафія Непорочного Зачаття Матері Божої Неустанної Помочі. Рівно п"ятнадцять років тому тут утворилась спільнота "Діти Марії".

Оксана Захаревич, віце-провінційний координатор руху "Віра і світло": "І ця спільнота також розросталась і була вже дуже така велика, було більше як тридцять людей. І ми вирішили було б добре також поділитись, помножитись і піти зі своїми спільнотами на інші парафії. Тоді утворилось ще дві спільноти, у дві тисячі восьмому – при парафії Архистратига Михаїла і ще одна спільнота була при церкві Апостола Петра".

Спільноти, які утворились пізніше, а це "Квіти Франциска" та "Ангельська усмішка" при інших парафіях нині відзначають менший – п'ятирічний ювілей. Виникнення і збільшення таких спільнот, – це відповідь на страждання неповносправних та їх родин, розповідають організатори. Часто такі люди зазнають приниження та ігнорування. А тут у спільнотах допомогають неповносправним зрозуміти, що Бог їх любить такими, які вони є, що кожна людина, якою б не була її неповносправність, є безцінною, заслуговує любові, поваги та права на самореалізацію.

Уляна Рой, провінційний координатор руху "Віра і світло" в Україні: "В основі цього руху є об'єднання осіб розумово неповносправних, їх батьків та молодь, приятелів. Ці люди можуть бути різного віросповідання. В світі є 1600 спільнот в 75 країнаїх світу. Це така ідея дружби, ідея дружби волонтерів, людей, яким ніхто за це не платить, які з доброї волі хочуть будувати стосунки з людьми розумовонеповностправними і успішно будують – тут в Тернополі – це вже 15 років, а в світі це вже 41 рік".

Отець Андрій Хацко, редемпторист,  Чин Найсвятішого Ізбавителя: "Коли кажуть, чи діються сьогодні в світі чуда? Для мене особисто найбільше чудо, коли я бачу молодих осіб – дівчат, хлопців, які жертвують своїм часом, коштами приходять до цих спільнот і служать тим людям. Як вони самі діляться, – отримують масу задоволення від цього. Таке задоволення, яке дають нічні клуби, танці, вони дають своє задовлення, в розумних межах. Але от цього внутрішнього задоволення вони дати не можуть".

Відзначення потрійного ювілею розпочали з святої літургії і продовжили розвагами. Учасники: неповносправні, їх батьки, приятелі, священики молилися, співали та прославляли Господа.