додому суспільство Потрібні люди для патрулювання Тернополя

Потрібні люди для патрулювання Тернополя

354

Тернополяни самі мають захистити місто від тітушок – з таким проханням до городян звертаються у Штабі національного спротиву. В місті організовують загони для патрулювання. Долучатися можуть усі повнолітні. Для цього треба прийти в Український дім "Перемога", колишній кінотеатр "Перемога", і записатися на патрулювання міста. Лише так, вважають у Штабі національного спротиву, можна протидіяти тітушкам і провокаторам. Особливе прохання від активістів – не приховувати обличчя. У цьому у Тернополі немає необхідності. Якщо у масках залишаться лише тітушки, то їх буде легко впізнати.

Запис на патрулювання у Тернополі розпочали сьогодні близько обіду. Коли наша знімальна група прийшла в Український дім "Перемога", людей там майже не було. Але лише через кілька хвилин у фойє Українського дому вже була черга з охочих записатися. Це переважно чоловіки різного віку. Вони кажуть, провокаторів і тітушок не бояться і хочуть порядку у Тернополі:

– Досить безпечно, але всякі є повідомлення, що приїжджають якісь провокатори, якісь титушки, хто його знає, як може бути і як буде дальше. Чи не вони не почнуть палити простих людей машини, кіоски, а потім будуть показувати і скажуть, що тут одні ідіоти і самі починають революцію

Тернополяни патрулюватимуть разом із дільничними міліціонерами. Люди записуються, вибираючи час і вулиці для чергування. Потім їх поділять на групи і разом з міліціонером вони патрулюватимуть закріплені вулиці. Головна мета – це безпека і спокій тернополяни, припинення погромів будівель. У штабі національного спротиву кажуть, у Тернополі є провокатори, так звані тітушки. Це люди, переважно, зі східної і південної України. Вони одягають маску і говорять з помітним російським акцентом.

– Один із молодиків, коли я його попросила сказати звідки він, то він сказав, що з Одеси. Ці люди ходять містом і намагаються вчиняти якісь провокації, – говорить член Штабу національного спротиву у Тернополі Марія Чашка.

– Ми і надалі отримуємо інформацію, що в місті їздять  машини з номерами східних і південних областей. Вчора ми точно взнали, що є люди в нас з Дніпродзержинська. На сьогоднішній день нам не вдається встановити, хто з них саме є. Вони ходять в масках, тому хто є хто дізнатися складно, – повідомив член Штабу національного спротиву в Тернополі Віктор Мартинюк.

Активісти наголошують, у Тернополі немає війни і немає потреби ходити вулицями міста у касках і масках. Тому звертаються із проханням до усіх тернополян: не приховувати обличчя. Тоді за масками буде легко впізнати тітушок.

– В Тернополі немає потреби нікому ходити ні в касках, ні  з закритими обличчями, ні з палками. Якщо такі люди є на вулицях, то виникає питання: для чого вони тут ходять і що хочуть зробити.  Відповідно всі, хто в захисті, хто в охороні свого міста і тернополян, то вони з відкритим лицем і в патрулях, які будуть охороняти місто, – каже Марія Чашка.

Штаб національного спротиву у Тернополі спільно з міською радою  взяли на себе відповідальність за все, що відбувається у місті. Тому зараз, як ніколи потребують допомоги тернополян. Активісти кажуть, важливо, щоб люди згуртувалися. Усім охочим долучитися до патрулювання міста треба записатися в Українському домі "Перемога".