додому надзвичайне Потерпілим від весняного водопілля влада обіцяє допомогти

Потерпілим від весняного водопілля влада обіцяє допомогти

467

Ріки Тернопільщини – в берегах. Рівень води у Дністрі падає. Хоч сказати, що весняне водопілля в нашій області закінчилось, фахівці ще не можуть, та вже підбивають перші збитки від води.

Два тижні Золота Липа була непроханим гостем у селах Жуків і Гиновичі Бережанського району. Там підтоплені були 6 подвір'їв і 4 хліви, худобу і птицю з яких заздалегідь забрали. Та все одно мешканці від води потерпіли. У Жукові і Гиновичах вже провели подвірне обстеження і потерпілі не тільки із цих сіл, отримають допомогу.

Василь Майка, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Тернопільської облдержадміністрації: "Перший заступник голови райдержадміністрації з комісією пройшов і надав інформацію, даним людям буде надана допомога, так як ми і казали, однозначно. Відповідно ті населені пункти, які також були, чи житлові будинки, відповідно, на місцях сільські голови також проведуть обстеження спільно здепутатським корпусом і відповідно, при портебі людям також буде надана та чи інша допомога. Були випадки в Заліщицькому районі підмив дамби – це село Ангелівка. Там виробник і орендар відповідно відшкодує ті збитки, які були надані – там одна вулиця була підтоплена і сільськогосподарські будівлі".

Дощівка, яку після танення снігу насичена вологою земля вже не може вбирати, спричинила минулого тижня зсув грунту на місцеву дорогу в Добриводах Збаразького району. Зараз зсув зупинився, та він все ще активний. Аби зсувів там більше не було, грошей доведеться витратити чимало, визнає влада, а тим часом дорогою користуються частково.

Василь Майка, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Тернопільської облдержадміністрації: "Рух транспорту буде не такий, як був, тобто автобус доїжджає до ділянки не безпечної, люди виходять, йдуть там частину пішки. Всі заходи безпеки прийняті, зроблено все, щоб не допустити травм і пошкоджень. Но треба там значні кошти ввести. Причина – це людський фактор. 40 років назад, коли були розробки кар'єру, а завдяки цьому кар'єру відбудований післявоєнний Тернопіль, насипали, не дивилися, не було засаджено деревами ці схили і, відповідно, це класичний  зсув. Там можна проводити навіть уроки географії".

Загалом сказати, що весняне водопілля на Тернопільщині вже минуло фахівці поки не беруться.

Василь Майка, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Тернопільської облдержадміністрації: "Тому що Карпати, я думаю, ще буде одна незначна хвиля і оця відмітка до виходу на заплави ще протримається до 1 травня. Відповідно, до 1 травня по всіх наших розрахунках і всіх наших плануючих документах ми моніторимо дану ситуацію до 1 травня".