додому суспільство Потепліє хіба з четверга, проте без мокрого снігу і вітру не обійдеться

Потепліє хіба з четверга, проте без мокрого снігу і вітру не обійдеться

464

Прогнозований синоптиками вітер таки поморозив мешканців Тернопільщини. У вихідні він сягав 20-24 м/с. Найсильніший синоптики зафіксували в Кременці.

Оксана Софінська, завідувач сектору організації робіт Тернопільського обласного гідрометеоцентру: "24 м/с зафіксовано нашими станціями. Це найбільший порив вітру, який ми могли зафіксувати. Проте з огляду на складну синоптичну ситуацію і незначну сітку пунктів, які проводять метеорологічне спостереження, в нас тільки 4 пункти в області, є велика ймовірність, що в окремих районах, які не охоплені спостереженнями метеостанцій, пориви вітру могли сягати критеріїв стихійного явища".

Не будуть безвітряними і наступні дні – від 15 до 20 м/с При цьому варто чекати мокрого снігу, ожеледі та ожеледиці на дорогах. Температура повітря вдень і вночі не надто відрізнятиметься – цієї ночі – до 9 градусів морозу, завтра вдень до -6. Далі контраст між днями і ночами збільшиться. В середу денна температура сягатиме від -4 до +1, а ніч буде значно холоднішою. З четверга відносно потепліє.

Оксана Софінська, завідувач сектору організації робіт Тернопільського обласного гідрометеоцентру: "Лише ніч 11 грудня, в цей період область перебуватиме під впливом антициклону, проясниться і температура повітря знизиться нічна до 7-12 градусів морозу. Четвер і п'ятниця, 12 і 13 грудня, ми переходимо в теплий сектор і температури повітря зростуть вночі до 2-7 морозу, а денні в межах нуля, від 2 морозу до 3 тепла".