додому надзвичайне Постраждалі від вибуху у Чорткові діти готуються до другої операції

Постраждалі від вибуху у Чорткові діти готуються до другої операції

571

Про деталі трагедії, яка сталась у Чорткові у середу, 7 серпня, розповіли самі постраждалі хлопці. Нагадаємо, там під час розрізання металевого ящика вибухнули старі сигнальні ракетниці та патрони. Нині обидва потерпілих юнаки при свідомості. У п'ятницю їх прооперували і вже готують до наступного пересадження шкіри. Сусід же, який власне розпилював цю коробку з боєприпасами, не лише залишив хлопців у вогні, а й невдовзі після трагедії втік за кордон, кажуть батьки потерпілих. Від відеозйомки  хлопці відмовились, проте розказати нашій знімальній групі, як все було насправді, погодились.

Вони не хочуть жодних зйомок, і з болем згадують той жахливий день.
Гараж, як і саму домівку, родина 14-річного Віталіка отримала давно. До них тут мешкав пенсіонер, колишній військовий. У середу, 7 серпня, хлопець зі своїм старшим другом взялись розчистити непотріб у гаражі. Тоді і натрапили на запилену стару металеву коробку. Що всередині – не здогадувались, адже вона була щільно закрита. Знахідку витягли на подвір'я, та як відкрити не уявляли. Допомогти зголосився 47-річний сусід, який проходив повз. Запропонував принести болгарку і розпиляти в приміщенні. Та користуватись інструментом, каже16-річний Ігор, ніхто з хлопців не вміє. Не дозволили вони і занести коробку в приміщення, тому сусід взявся самотужки розпилювати її перед входом у літню кухню. Хлопці в цей час були у приміщенні. Металевий шар чоловік розрізав, коли дістався до внутрішнього, який очевидно був паперовим, коробка спалахнула. Від неї зайнялось і наповнилось димом приміщення. Всередині хлопці чули спалахи і звуки сигнальних ракет. Чоловік же, замість того, щоб допомогти юнакам, кинув їх у вогні і нині, за словами батьків потерпілих, вже за кордоном. Ігор та Віталік вибирались самотужки, через єдиний вихід, перед яким стріляла коробка. При цьому дуже обгоріли. Обпечені, під сильною спекою просили у сусідів облити їх водою. Пожежу загасили рятувальники. Хлопців забрала швидка. Після доби у ранімації Чортківської лікарні їх перевезли до Тернопільської міської лікарні швидкої допомоги. У п'ятницю потерпілих прооперували, закривши частину опікових поверхонь біологічними замінниками шкіри. На черзі – наступна операція.

Олександр Бадюк, лікар-ординатор відділення опікової травми і пластичної хірургії Тернопільської міської лікарні швидкої допомоги: "На даний час стан дітей залишається складним, хоча залишається стабільним. Показники крові біохімічні і загальний аналіз крові утримуються в межах норми. Планується на завтра повторна етапна операція з повторним закриттям ран замінниками шкіри".

Під час першої операції медики замінили кожному з хлопців третину обгорілої шкіри. Зробити це одразу для всієї ураженої поверхні неможливо, надто велика площа опіків. В обох потерпілих обгоріло більше 70% шкіри, при цьому рани не лише поверхневі, а й глибокі. Чи стане наступна операція останньою, медики поки не кажуть. Водночас події перевіряють у прокуратурі Тернопільської області. Про результати перевірки, кажуть, повідомлять. Для батьків же зараз головне, аби швидше одужали їх діти і вже зовсім не розуміють дорослі, як житиме з заплямованим сумлінням сусід, який залишив юнаків у біді.