додому Новини Поставитись з розумінням до вимкнень електроенергії просить споживачів у “Тернопільобленерго”

Поставитись з розумінням до вимкнень електроенергії просить споживачів у “Тернопільобленерго”

627

svitloПоставитись з розумінням до вимкнень електроенергії просить споживачів Тернопільобленерго. Вимикають всюди. Тернопільщина – не виняток. Дефіцит електричної потужності стосується всієї України, а тому за графіками аварійних вимкнень електроенергії країна житиме до спеціального розпорядження «Укренерго». Поки ж людям необхідно пам’ятати про це, виходячи з дому, і, по-можливості, економити електроенергію.

Відлік годин без світла для частини мешканців Новосілки Підволочиського району почався вчора, телефоном розповідає одна з них, молода мама Мар’яна Лаврененко.

– Я вчора вранці вийшла, повела малу в садік, прийшла, світла нема… То виключили вони десь 9 година, а включили десь 12-та… Ну, я думала, що вже буде, але через годину вони знов виключили. Світла не було весь день, включили десь в 6-ій. Від 6 до 8 було світло, а тоді знов як виключили. Ми лягли спати і серед ночі я пробудилась, бо телевізор включився, то була вже десь 12 година, – розповідає мешканка Новосілки Підволочиського р-ну Мар’яна Лаврененко.

Так закінчився перший день без світла. Другий почався сьогодні, після 8-ї ранку. І все б нічого, якби не електричне опалення та двомісячна дитина вдома, розповідає Мар’яна. Без електроенергії залишилась частина села, холодильники течуть, пральна машина у Лаврененків зупинилась під час роботи. Від вимкнень електроенергії нині не застрахований ніхто, кажуть в “Тернопільобленерго”. З 1 грудня в Тернопільській області, як і в Україні загалом, через дефіцит потужності в Об’єднаній енергосистемі ввели в дію графіки аварійних вимкнень електроенергії.

Це не забаганка обленерго чи уряду, а необхідність, пояснює головний інженер підриємства Степан Бартків. Новосілка потрапила під одну з черг аварійних вимкнень. Фахівці кажуть, намагаються робити це не довше, ніж на 2 години, але якщо ситуація не покращується, то одну чергу включають, а іншу – відключають. При цьому передбачити хто і коли залишиться без світла – не можуть.


Вказівка вимкнути електроенергію надходить від диспетчера центральної диспетчерської служби Південно-Західної енергосистеми. Вказані черги обленерго повинно вимкнути протягом 10-15 хвилин. Тому людей просять, виходячи з дому, пам’ятати про це, поставитися до ситуації з розумінням і по можливості обмежувати споживання електроенергії, зменшуючи таким чином навантаження на об’єднану енергетичну систему України.