додому культура Поштові конверти та марки із Ігорем Ґеретою випустили до його 75-річчя

Поштові конверти та марки із Ігорем Ґеретою випустили до його 75-річчя

474

Поштові конверти та марки з зображенням Ігоря Ґерети випустили до 75-річчя з Дня його народження. Сьогодні їх погасили у селі Денисів Козівського району. Кількість конвертів обмежена Їх лише 35 і розійдуться вони у музеї, архіви та у приватні колекції.

Біля Денисівського краєзнавчого музею юрбляться школярі. Сьогодні вони – головні слухачі, бо в самому музеї урочиста подія – згадують відомого діяча – Ігоря Герету, якому цьогоріч мало б виповнитися 75 років.  

Богдан Савак, директор Денисівського краєзнавчого музею: "Чому саме в Денисові? Родовід Геретів походить з нашого району. Батько народився в Козовій, його стрийко, Володимир Герета також народився в Козовій… Ігор Герета, я вважаю, найбільше був у Тернополі, тоді в Березовиці, на розкопках, а тоді в Денисові".

У Денисові Герета бував часто. Сюди приїжджав до письменниці Іванни Блажкевич, брав участь у заходах і відкриттях. Сьогоднішня подія без відкриття також не обійшлась. На ній погасили конверти з зображенням Герети, приурочені його 75-річчю.

Степан Барна, депутат Тернопільської облради, студент Ігоря Ґерети: "Він любив такі символічні речі, і зокрема таких, які стосуються погашень, спецпогашень. В цьому він бачив відродження української культури і пам'яті. Я думаю, що цим заходом і в тому приміщенні, в якому безпосередньо мав можливість бути дотичним до цього прекрасного музею".

На зустріч запросили друзів, знайомих та однодумців Герети. Усі вони згадують про нього тільки хороше. Для художника Ярослава Омеляна, який десяток років жив по-сусідству з Ігорем, друг став поштовхом у творчій роботі. Йому він присвятив свій перший графічний екслібрис. Той взяв його, поцілував, бо то був для нього перший екслібрис. І сказав: "Славцю, ти на тому не зупиняйся".

Додому учасники свята повертались з подарунками: значками та екслібрисами з зображенням Ігоря Герети. Погашені конверти з марками розійдуться у музеї, архіви та колекціонерам.