додому освіта Попри мітинги та протести в Україні триває реєстрація на ЗНО

Попри мітинги та протести в Україні триває реєстрація на ЗНО

413

Попри мітинги та протести в Україні триває реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання. Лише близько півтисячі заяв найдійшло в Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти з чотирьох областей. Це значно менше, аніж за аналогічний період минулого року. Організатори ЗНО кажуть: або це пов'язано із ситуацією у країні, або ж випускники ще визначаються. Попри це є і неточності у документах. Багатьом абітурієнтам доведеться перереєстровуватися. Організатори ЗНО в області закликають: зволікати з реєстрацією не можна. До завершення залишилося трохи більше місяця.

Процедура реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання проста. Потрібно назбирати пакет документів і відправити їх рекомендованим листом в Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти. Абітурієнту необхідно: дві фотокартки розміром три на чотири, довідку зі школи або копію домента про освіту, копія документа, що засвідчує особу: паспорта або свідоцтва про народження. На копіях потрібно написати "Згідно з оригіналом", поставити підпис, прізвище, ініціали і дату. Ще один важливий документ – це заява-реєстраційна картка. Для цього потрібно завантажити із сайту Українського центру оцінювання якості освіти спеціальну програму і з її допомогою створити заяву. Організатори ЗНО на Тернопільщині кажуть: не всі документи заповнені правильно. Тому вкотре наголошують, що до реєстрації слід віднестись відповідально.

Юрій Шайнюк, заступник директора ТОКІППО з питань ЗНО та моніторингу якості освіти: "Під час реєстрації не всі виконані ті кроки, які прописані в порядку проведення реєстрації. Зокрема не написана заява власноручно на  картці реєстраційній. Ця заява буде відхилена. Є у нас з одного району такі телефонні дзвінки-факти, що абітурієнти наклеїли фотографії не в заяві-реєстраційній картці, а в довідці, яка видана навчальним закладом. Це неприпустимо і треба також буде перереєстровуватися".

Абітурієнти, які зробили помилку у документах на реєстрацію чи не надіслали повний пакет документів до 5 березня можуть перереєструватися. Ще два тижні потому – це час, коли можна внести зміни в документи. Саме тому організатори ЗНО закликають не зволікати. Через великий наплив кореспонденції в Івано-Франківський центр час опрацювання може бути довшим, аніж декларують.

Юрій Шайнюк, заступник директора ТОКІППО з питань ЗНО та моніторингу якості освіти: "Я звертаюся до всіх наших абітурієнтів із проханням активізуватися, пройти реєстрацію. Часу залишилося небагато. І, враховуючи те, що  наплив листів буде великий, тому проміжок між відправкою заяви і отриманням зворотньої кореспонденції може розтягнутися не на два тижні, як декларувалося, а три і більше тижнів, що млже вплинути на хід реєстрації".