додому освіта Понад половина кримських абітурієнтів хочуть здавати ЗНО в Україні

Понад половина кримських абітурієнтів хочуть здавати ЗНО в Україні

662

В нинішніх умовах проводити зовнішнє незалежне оцінювання в Криму неможливо. Про це на засіданні комітету Верховної Ради з питань освіти і науки заявив новий директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук, повідомляє Українська правда. У Криму для участі в ЗНО зареєструвалося майже чотирнадцять з половиною тисячі осіб. Ігор Лікарчук повідомив, надійшла інформація про те, що Сімферопольський регіональний центр оцінювання якості освіти був націоналізований новою владою. Проте для кримських абітурієнтів час реєстрації на ЗНО пообіцяли продовжити до кінця травня.

– Понад 62% абітурієнтів Криму хочуть складати тест саме на території України. Близько 7% хочуть складати єдиний екзамен, так він називається у Росії. Ще близько 30% хочуть складати вступні іспити безпосередньо у вищому навчальному закладі, – розповідає заступник директора ТОКІППО з питань ЗНО та моніторингу якості освіти Юрій Шайнюк.

В Українському центрі оцінювання якості освіти пропонують три варіанти вирішення ситуації для кримських абітурієнтів: переєструватися, щоб складати ЗНО на материковій Україні,  взяти участь у додатковій сесії в липні або ж складати тестування у виші. Один із кримських абітурієнтів складатиме ЗНО в нашій області.

– В Тернопільській області вже також є, принаймні я знаю про одного абітурієнта, який виявив бажання. Ми працюємо в тому плані, щоби він склав тестування у нас в області. Я думаю, що це буде реально, – каже Юрій Шайнюк.