додому Новини Понад 600 нових робочих місць з’явилося на Тернопільщині завдяки грантовим програмам

Понад 600 нових робочих місць з’явилося на Тернопільщині завдяки грантовим програмам

461
Понад 600 нових робочих місць з’явилося на Тернопільщині завдяки грантовій програмі “Власна справа” і “Грант для ветеранів та їх подружжя”. Сьогодні у стінах Тернопільського обласного центру зайнятості зібралися роботодавці, представники бізнесу, а також підприємці – початківці, аби обговорити перспективи розвитку бізнесу на Тернопільщині. Які шанси розпочати власну справу у нашій області, дізнавався наш – Назарій Голуб.
Підприємці – початківці, роботодавці, представники бізнесу а також працівники обласного центру зайнятості зібралися за круглим столом, аби обговорити відкриття та розвиток бізнесу, можливості навчання підприємництву, дізнатись про компенсаційні виплати роботодавцям та збільшення робочих місць на Тернопільщині. Окрім цього, на зустрічі обговорили грантову програму “Власна справа”.

Михайло Жмурко, заступник директора Тернопільського обласного центру зайнятості, каже: “Програма “Власна справа” була такою першою пілотною і стартувала вона минулого року у липні. За цей час вже майже пів тисячі представників малого та середнього бізнесу Тернопільської області скористалися і вже мають суми понад 100 млн гривень“.

Майже 300 проєктів учасників реалізуються у рамках програми “Власна справа”. Завдяки таким мікрогрантам від липня 2022 року 76 тернополян відкрили свій бізнес та вже прийняли на роботу майже пів тисячі осіб, у тому числі 30 переселенців.

Андрій Обратенко – директор релокованого підприємства, яке з початком повномасштабного вторгнення із Нової Каховки переїхало у Тернопіль. Основний вид діяльності – виробництво будівельних матеріалів.
“До повномасштабного вторгнення ми були великі і зараз хочемо наздогнати ті об’єми, які у нас були до цього, і ми вже є учасниками деяких програм і ще є деякі програми, які нас зацікавили. Ми екстрадуємо профільні системи, за які виробляють віконні та дверні системи”.

Окрім представників релокованого бізнесу та підприємців-початківців, отримати новий досвід прийшла власниця мережі квіткових магазинів Іванна Бойко.
“Чесно кажучи, хотілося б набагато більше таких заходів, щоб реально висвітлювати для підприємця, бо це є дуже важливо і підприємець заклопотаний своїми справами”.

Окрім проекту “Власна справа”, в області працює “Грант для ветеранів та їх подружжя”.

Загалом у Тернопільській області 9 учасників бойових дій вже скористалися грантами. Більшість з них діють у сфері громадського харчування. Проте, як саме започаткувати власну справу або вдосконалити свої знання підприємцям з досвідом можуть у Тернопільському обласному центрі зайнятості.