додому суспільство Понад 300 творчих робіт митців з особливими потребами представлено у Тернопільській облдержадміністрації

Понад 300 творчих робіт митців з особливими потребами представлено у Тернопільській облдержадміністрації

427

Сьогодні в усьому світі відзначають Міжнародний День інвалідів. Цей день започаткували у 1992 році аби привернути увагу до проблем інвалідів, захисту їх гідності і прав. Таку ініціативу вже традиційно підтримують і в Тернопільській облдержадміністрації, у фойє приміщення представили понад три сотні творчих робіт митців з особливими потребами.

Світлана Драган – вихованка Петриківського обласного комунального геріатричного будинку-інтернату. У жінки вроджена патологія хребта, тому ходити вона не може, кожен рух пензлем дається Світлані важко. Та навіть пропри це, сьогодні успішна та улюбена багатьма художниця назбирала робіт на чимало персональних виставок.

– В нас дуже хороша пирода, я взагалі люблю природу, я люблю малювати квіти, дерева, ось це мене надихає. І, звичайно, теплота сердець працівників, які нас доглядають, – розповідає вихованка Петриківського обласного комунального геріатричного будинку-інтернату Світлана Драгун.

Картини Світлани Драган не раз прикрашали виставки мистецьких робіт не тільки в Україні, а й за кордоном. Художниця розповідає: ніколи не задумувалася над темою картини – що робиться на душі, те і лягає на полотно.

– Я також зараз розпочала серію робіт на релігійну тематику, бо в мене є така серія малюнків "асоціація" і я час від часу я до них повертаюсь, і зараз теж працюю над початою хресною дорогою, ще трохи і її домалюю, – каже художниця.

Крім робіт Світлани Драган у фойє Тернопільської облдержадміністрації представлені виставки підопічних й інших будинків-інтернатів. Загалом понад три сотні експонатів: картини, ікони, вишиванки, деревопластика, писанки, вироби з бісеру та ниток.

– Ми не тільки проводимо виставки, ми й беремо участь у фестивалі "Повір у себе", наші діти гарно співають, вишивають і тут представлені практично всі роботи – вишивки і роботи з бісером, – розказав директор Петриківського обласного комунального дитячого будинку-інтернату Михайло Новосад.