додому Новини Понад 170 млн. грн. бракує області до кінця року на зарплатню бюджетникам...

Понад 170 млн. грн. бракує області до кінця року на зарплатню бюджетникам та енергоносії

314

Якщо до 1 грудня на Тернопільщину не надійдуть гроші, передбачені на виконання делегованих державою повноважень, День місцевого самоврядування керівники районних рад області відзначать пікетом під стінами Кабінету міністрів. Понад 170 мільйонів гривень бракує нашій області на зарплатню вчителям, медикам та енергоносії у листопаді-грудні. Тому сьогодні Тернопільська обласна асоціація органів місцевого самоврядування "Ради Тернопільщини" звернулась із вимогою до Президента України, голови Уряду і Верховної ради фінансово забезпечити потреби на виплату заробітної плати працівникам соціально-культурної сфери, що утримуються за рахунок місцевих бюджетів області, та розрахунків за енергоносії.

У Кременецькому районі ще отримували авансу за листопад учителі та працівники сфери культури. Голова райради каже: гроші в бюджеті вже закінчились, а до кінця року на зарплатню та енергоносії району треба ще сім із половиною мільйонів гривень. Та на Кременеччині – ще не найгірша ситуація.
 
Андрій Гуславський, голова Кременецької районної ради: "Поки що ми, можливо, не так потерпаємо, як хтось інший, але засторога така є, що грудень буде важкий. Надіємся ще на дотації". 
 
У Тернопільському районі, аби завершити рік, не вистачає 18 мільйонів гривень, 3 з них – на енергоносії, на медичну галузь до кінця року бракує майже 2 мільйони гривень. У найгіршій ситуації – освіта.
 
Василь Дідух, голова Тернопільскої райради, віце-президент Асоціації обласних і районних рад України: "Нам не вистачає вже жовтень 20% вчителям, в нас немає кошторисних призначень, і листопад і грудень взагалі в нас немає кошторисних призначень. Це наше найболючіше питання. В цілому нам на освіту треба 10,4 мільйона, щоб закрити рік. Я не пам'ятаю за 10 останніх років – це перший раз така погана ситуація".
 
У Тернопільського району є можливість ще протриматись доки надійдуть гроші із держбюджету, та і на це потрібен дозвіл Києва, а там, каже Василь Дідух, наразі мовчать.
 
Василь Дідух, голова Тернопільскої районної ради, віце-президент Асоціації обласних і районних рад України: "Я звертався особисто до Прем'єр-міністра України, вже звертався не як голова Тернопільської райради, а від Асоціації місцевих регіональних влад як віце-президент, звертався до міністра фінансів. Вже другий тиждень, вже пішов третій тиждень, ідуть перемовини з міністерством фінансів. Ми нічого багато не просим, ми просим просто в Уряду, в міністерства фінансів дайте насм можливість погашення позик до 21 грудня. Тоді би ми докорінно поправили ситуацію, могли би взяти біля 8 мільйонів короткотермінових позик, які успішно до кінця року виплатили, і ми б закрили дуже багато питань в районі. Чомусь, не зрозуміло чому, питання в Кабінеті міністрів затягується".
 
Під час обговорення тексту звернення до найвищих посадовців держави голова обласної ради закликав представників Тернопільської обласної асоціації органів місцевого самоврядування "Ради Тернопільщини" до активної позиції.
 
Олексій Кайда, голова Тернопільської обласної ради: "Я закликаю, щоби ви як голови районних рад підтримали мою ініціативу провести на День місцевого самоврядування пікет Кабінету міністрів. З аналогічними зверненнями я буду клопотати перед іншими обласними радами, перед іншими районними, селищними, сільськими радами для того, що якщо до 1 грудня 2012 року не будуть виконані зобов'язання держави щодо дотації вирівнювання на забезпечення місцевим бюджетам фінансуванням  для наших бюджетних установ, День місцевого самоврядування святкувати перед Кабінетом міністрів".
 
TV-4