додому Новини Понад 127 тисяч українців пройшли реабілітацію за Програмою медгарантій

Понад 127 тисяч українців пройшли реабілітацію за Програмою медгарантій

488

Безкоштовна реабілітація на Тернопільщині. Понад 127 тисяч українців пройшли реабілітацію за Програмою медгарантій. Допомогу надають в стаціонарних та амбулаторних умовах. А її вартість оплачує Національна служба здоров’я України. У яких випадках фахівці безкоштовно допомагають людям та як можна отримати реабілітаційну допомогу – розкаже Тетяна Скиба.

Відновити порушені або втрачені фізичні навички, а також навчитися жити в нових умовах після лікування. Українці можуть безоплатно отримати реабілітаційну допомогу в стаціонарних та амбулаторних умовах. Її вартість оплачує Національна служба здоров’я України. На Тернопільщині п`ятнадцять закладів надають стаціонарну реабілітаційну допомогу. Вісімнадцять – роблять це в амбулаторних умовах.

У Кабінеті міністрів стверджують, що безоплатно доступні обстеження реабілітологів, розробка плану з відновлення, лабораторні аналізи, допомога психолога, знеболювання та деякі лікарські препарати, а також навчання пацієнтів, членів родини основам медичного догляду. За словами Ольги Ярмоленко, директорки департаменту охорони здоров’я Тернопільської обласної військової адміністрації, сьогодні найбільшу допомогу у цьому напрямку лікарі медзакладів Тернопільської області надають військовослужбовцям.

Щоб отримати реабілітаційну допомогу в амбулаторних умовах, потрібне направлення лікаря первинної медичної допомоги або лікаря-куратора. Якщо ви хочете пройти реабілітацію в стаціонарі, тоді знадобиться направлення від вашого сімейного лікаря.