додому духовність Понад 1000 паломників об’єднала Всеукраїнська проща родин загиблих Героїв у селі на...

Понад 1000 паломників об’єднала Всеукраїнська проща родин загиблих Героїв у селі на Кременеччині

625
На Успіння праведної Анни родини загиблих воїнів з різних областей України зібралися у храмі на Кременеччині. У селі Лішня збудований пантеон – єдиний храм пам`яті, в якому збирають імена полеглих воїнів, що викарбувані на плитах та раз на рік відбувається Всеукраїнська проща, на яку приїздять їхні рідні та близькі, а також військовослужбовці оперативного командування «Захід».
Очолив богослужіння Митрополит Православної церкви України Нестор. Капелан, настоятель парафії у селі Лішня отець Андрій Любунь – людина, якій належить ідея створення такого храму, будівництво якого почалося ще в 2014 році та відбувається за пожертви людей.
Під час богослужіння лунала посилена молитва за Україну та воїнів. Також помолилися за упокій полеглих воїнів та мирних жителів, які загинули від рук російських окупантів.
Опісля богослужіння архіпастир звернувся із словом до вірян та паломників, які прибули з різних кутків України, та подякував усім присутніми за те, що вшанували пам’ять загиблих воїнів.
Після цього архіпастир з духовенством відслужив літію біля пам’ятного хреста загиблим Героям.
Це велика і відповідальна праця – збереження пам`яті та возвеличення подвигу кожного воїна, який не вагаючись встав на захист нашої країни та поклав своє життя! – йдеться на сайті Тернопільської єпархії православної церкви України.