додому Головні Понад 1 мільйон гривень застави за Ігоря Вардинця просить прокуратура

Понад 1 мільйон гривень застави за Ігоря Вардинця просить прокуратура

377

vlcsnap-2015-04-27-14h17m48s217Підозрюваний у отриманні 200 тисяч гривень хабара керівник Тернопільської районної лікарні Ігор Вардинець зараз знаходиться на лікуванні у кардіологічному відділенні другої міської лікарні Тернополя. Після спроби виїхати з області, у неділю, 26 квітня, міліція повернула його у лікарню. Головного лікаря Тернопільської районної лікарні звинувачують у тому, що він вимагав у приватного підприємця гроші за продовження договору оренди приміщення, яке перебуває на балансі лікарні. Ситуацію у цій справі розяснювали сьогодні керівники Тернопільської міліції.

– Зараз він має статус підозрюваного за статею 358 частиною третьою, тобто вимагання і отримання неправомірної вигоди, – розповів начальник слідчого управління УМВС України в Тернопільській області Казимир Попіль.

Вранці 26 квітня Ігор Вардинець написав відмову від лікування і на реанімобілі приватної клініки виїхав з Тернополя. Міліція мала інформацію про те, що підозрюваний планував продовжити лікування у Німеччині. Правоохоронці вирішили, що він не має права залишати Україну.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Посадовця-хабарника затримали у Тернополі

– Після залишення ним лікувального закладу, слідчі за погодженням з прокурором звернулись в суд, отримали дозвіл на його затримання і доставку в суд під вартою. Цей вказаний реанімобіль було затримано у львівській області, доставлено до тернопільського міськ-районного суді і знову лікарі не взяли на себе відповідальність, що можна його фізично перемістити його з першого на другий поверх для обрання йому запобіжного заходу. Відповідно зараз він у статусі затриманої особи знаходиться у кардіологічному відділенні другої міської лікарні, – говорить начальник слідчого управління УМВС України в Тернопільській області Казимир Попіль.

У цій справі тернопільська міліція зіткнулась з правовою колізією. Запобіжний захід встановлює лише суд у присутності затриманого. Затриманий за станом здоров’я потрапити до суду не може, а виїзного засідання закон не передбачив.

– В нас єдина умова. Запобіжний захід. Відповідно суд по закону повинен визначити йому заставу. Покурор просить один мільйон 34 тисячі гривень. Сплачуй цю заставу і це буде гарантія того, що ти повернешся сюда. І якщо є медичні показання для того, щоб особа лікувалась, навіть за кордоном, тут ніяких проблем немає. Такий дозвіл буде надано, але після того, як людині буде обрано запобіжний захід, – каже начальник слідчого управління УМВС України в Тернопільській області.

Зараз Ігор Вардинець знаходиться під цілодобовою охороною міліції. Як тільки його стан здоров”я дозволить, правоохоронці знову повернуться до питання обрання запобіжного заходу. Кажуть чекати будуть стільки, скільки потрібно.