додому духовність Помолитися до мощей святого Івана Боско можна буде 5-6 квітня в Катедрі

Помолитися до мощей святого Івана Боско можна буде 5-6 квітня в Катедрі

531

Помолитися до мощей священика, педагога, покровителя молоді та дітей Івана Боско можна буде в Тернополі 5-6 квітня. Привезуть святиню в Архикатедральний Собор Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці УГКЦ в п'ятницю, 5 квітня, о 12 годині. Впродовж ночі в храмі відбуватимуться молитовні нічні чування. Перебуватимуть там мощі Святого Івана Боско до тринадцятої години суботи, шостого квітня. Відтак святиню повезуть до Львова.

   
Отець Іван Боско – відомий християнський педагог. Він створив унікальну систему виховання молоді, яку науковці називають "запобіжною системою виховання". Педагогікою отця Боско стало його власне взірцеве життя, яке він прожив відкрито перед усіма. Виховна система Святого базується на взаємному розумінні, повазі та любові – тих євангельських рисах, які роблять її універсальною.
 
Отець Андрій Романків, настоятель Архикатедрального Собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці в Тернополі: "Святий Іван Боско вірив, що кожна дитина, кожна молода людина, яка б не була агресивна через певні життєві обставини, які її примусили до недоброї, злої поведінки, кожна дитина має в собі добре зерно. Навіть якщо яблуко зовні гниле, казав Іван Боско, все одно в ньому є добре зерно. І це зерно може дати прекрасні, добрі плоди".
 
У світову мандрівку саркофаг із мощами святого Івана Боско вирушив у 2009 році у рамках приготувань до святкування 200-річчя від дня народження святого у 2015 році. Мощі побували у більше як 130 країнах. В Україну святиню привезли 9 березня і перебуватиме вона у нашій країні до 11 квітня. У Тернополі до саркофагу з мощами можна буде помолитись в Архикатедральному соборі 5 та 6 квітня. Зустрінуть мощі у п'ятницю о 20 годині, по тому тернополяни зможуть помолитися на вервиці на честь Пресвятої Богородиці, приступити до Тайни Покаяння впродовж нічних молінь та взяти участь у Божественній Літургії як кульмінації молитовних чувань.
 
Роман Демуш, студент Тернопільської вищої духовної семінарії імені Патріарха Йосифа Сліпого: "Ось така програма, така ідея, особливо для молоді, прийти, – прикластися до цих мощей, помолитися до них і просити заступництва у свого Святого. Бо знаємо, що для молоді важливо не лише духовно сподвижатися в цьому житті, бути добрими християнами. Святий Іван Боско закликає усіх бути не лише добрими християнами, а й чесними громадянами". 
 
Мощі святого Івана Боско перебуватимуть в Архикатедральному Соборі до 13 години суботи, 6 квітня.