додому Головні Помер Богдан Гаврилишин – економіст, професор, благодійник та громадський діяч

Помер Богдан Гаврилишин – економіст, професор, благодійник та громадський діяч

559

vlcsnap-2014-10-23-18h47m44s41Українці зазнали великої втрати. Сьогодні о 5-й ранку у 90-річному віці пішов з життя українсько-канадсько-швейцарський економіст, професор, благодійник та громадський діяч Богдан Дмитрович Гаврилишин.

Останні хвилини свого життя Богдан Дмитрович провів у родинному колі у своїй квартирі в Києві. Про це повідомив його Благодійний фонд на сторінці у Facebook. 19 жовтня Богдан Дмитрович відсвяткував свій ювілей. Він народився 1926 року у с. Коропець Тернопільської області. Отримав диплом магістра за спеціальністю Інженер-механік в Університеті Торонто.

Упродовж 18 років очолював Міжнародний інститут менеджменту в Женеві. Член Римського клубу, член Світової академії мистецтва та науки, член Міжнародної академії менеджменту, почесний доктор у 7 університетах Канади та України, консультант держав та міжнародних компаній, модератор і голова численних міжнародних наукових конференцій та семінарів у 89 країнах світу.

Гаврилишин створив Міжнародний центр перспективних досліджень, Міжнародний інститут менеджменту в Індії, згодом в Україні. Став співзасновником Європейського форуму з менеджменту у Давосі (тепер Світовий економічний форум). Він також був радником першого Президента України, чотирьох голів Верховної Ради та трьох Прем’єр-міністрів.

Ініціював створення деяких молодіжних організацій в Україні, був активним членом Всеукраїнської скаутської організації “Пласт”. Очолював фонд Богдана Гаврилишина в Києві і фундацію “Відродження” в Женеві. За життя вийшко кілька книг Богдана Дмитровича, серед яких “Дороговкази в майбутнє. До більш ефективних суспільств” (1980) та “Залишаюсь українцем” (2011).

У Тернополі його іменем названий один з інститутів національного економічного університету. Вічна пам’ять світлій людині.