Головна суспільство Польських королів коронували та ховали у замковому комплексі Вавель

Польських королів коронували та ховали у замковому комплексі Вавель

453

Візиткою стародавнього Кракова донині є замковий комплекс Вавель на однойменному пагорбі.  Протягом століть тут коронували, а згодом і ховали польських королів. Нині це традиційний екскурсійний об'єкт. Проте він назавжди залишиться гордістю поляків.

На лівому березі річки Вісла розташована гордість поляків – історичний комплекс Вавель. Археологічних розкопки свідчать про те, що поселення віслян на пагорбі існувало ще в ХІ столітті. У стіну побіч сучасних сходів на Вавель вмуровані цеглинки, якірозповідають про те, хто допомагав відновлювати замок. Проте сучасники були не першими, хто до нього доклався. Перші кам'яні споруди у кінці 13 століття звів король Вацлав ІІ. Згодом їх перебудовували, як от Казимир Великий у 14 столітті в стилі готики. І вже точно не один раз відбудовували. Бо руйнувань комплекс переніс чимало. Вороги нищили і грабували, виносячи дорогі речі, проте цінні історично деталі вдалося зберегти.

На території Вавельського королівського палацу знаходиться Собор Станіслава і Вацлава, або Вавельська катедра, – незмінне місце коронації, а згодом і поховання польських королів протягом століть. Тут досі зберігаються численні каплиці. Крім них тут поховані інші провідні польські діячі. Одне з останніх поховань – президентська пара, Лех Качинський та його дружина Марія, які загинули у 2010 році.

ЧИТАТИ ЩЕ:  Старий Краків – місто польських королів і сучасний студентський центр

У самій же колишній резиденції польських королів, Королівському замку, нині діють музеї, виставкові зали. Вавель відкриває іноземцям не лише красу та історію давнини, а й захаплююче сьогодення поляків. З пагорба відкриваються чудові краєвиди на річку Вісла. Краків, як Польща загалом, має що показати туристам.
 

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here