додому Головні Польські археологи проводитимуть розкопки села на Тернопільщині, яке колись було спалено

Польські археологи проводитимуть розкопки села на Тернопільщині, яке колись було спалено

834
Польщі надали дозвіл на проведення ексгумації польських жертв у селі Пужники, яке було спалене вночі з 12 на 13 лютого 1945 року.
Про це повідомив міністр канцелярії Ради міністрів Польщі Міхал Дворчик, передає Укрінформ із посиланням на радіо Wnet.

“…Крім згоди, яка була надана, є низка заявок, поданих на інші місця, де ми знаємо, що поховані жертви. І я вірю, що будуть чергові погодження і розпочнуться чергові пошукові роботи”,- заявив Дворчик.

Міністр зазначив, що Варшаву не влаштовує те, що процес надання українською стороною дозволів на ексгумацію є занадто повільним.

Посол України в Республіці Польщі Василь Зварич прокоментував ситуацію. Він зазначив, що заборони на проведення пошуково-ексгумаційних робіт польських жертв в Україні немає. В листопаді 2019 року Україна видала два дозволи на проведення цих робіт на околицях Львова на запит польської сторони. Потім на заваді стала пандемія COVID-19 та російська агресія. Але навіть у цих умовах Україна видала дозвіл на проведення пошукових робіт на території вже неіснуючого села Пужники Тернопільської області.

Як відомо, в липні Пужники відвідав прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.

Додамо, що село Пужники територіально розташовувалося на території теперішньої Монастирської міської громади. За статистичними даними, у 1939 році в селі 98 % населення становили поляки. У 1945 році село згоріло до тла, а в 1949 його зрівняли з землею.