додому політика Політична частина угоди про асоціацію Україна-ЄС може бути підписана ще до кінця...

Політична частина угоди про асоціацію Україна-ЄС може бути підписана ще до кінця березня

592

Політична частина угоди про асоціацію Україна-ЄС може бути підписана ще до кінця березня. Це сьогодні підтвердив Посол Європейського Союзу в Україні Ян Томбінські під час телемосту з Брюселем, який відбувся у Тернопільському Національному Економічному університеті. Найближчий саміт ЄС запланований на 20-21 березня, саме під час його проведення можливе підписання Угоди. Також Ян Томбінські запевнив, що Європа не буде визнавати референдуму, який запланований на 16 березня, та не сприйме територіальної анексії Криму чи будь-якої частини України.

Ян Томбінські від імені представництва Європейського союзу висловив підтримку українцям, які впродовж трьох місяців відстоювали права та свободи, боролись за викорінення корупції, брали участь у протистояннях в Києві. Аби зробити так, щоб Україна відповідала європейським страндартам, необхідна стратегія національного розвитку. Іншою умовою є консолідація українського народу, каже Ян Томбінські.

– Разом всі і з Тернополя, і з Харкова, і з Херсона і з Криму, ми можемо подолати спільну кризу. Європейський Союз стоїть на позиції неподільної, суверенної, цілісної України і це буде підтримка для України зі всіх країн світу, не тільки з ЄС. І ніхто сьогодні не мож сказати, що ми будемо признавати референдум і події, які будуть відрізати регіони чи частину країни від територіальної цілісності України, – говорить Посол ЄС в Україні Ян Томбінські.

Сьогодні в Україні не тільки економічна криза, каже Ян Томбінські. Справа серйозніша, мова йде про безпеку країни загалом і кожного українця, зокрема. Відповідальність за це несе нова українська влада. Відтак, пан Томбінські звернувся до урядовців.

– Не можна зараз розчарувати українців, бо в українців є потенціал. І якщо згадати про розчарування українців 2004-2005 року… третьої спроби може не бути. І тому треба зробити зараз все, що потрібно, щоб не розчарувати українців, – каже Ян Томбінські.

А це, насамперед, ліквідувати корупцію, змінити систему управління та законодавство, створити умови для бізнесу та інвестора, аби показати реальні можливості України. Європейський Союз готовий в усьому підтримати Україну, відтак політичну частину угоди про асоціацію Україна-ЄС готовий підписати ще до кінця березня. Також Ян Томбінські запевнив, що Європа не буде визнавати референдуму, який запланований на 16 березня, та не сприйме територіальної анексії Криму чи будь-якої частини України.

– Ніхто не буде визнавати, і це сказано європейськими лідерами, ні анексію в Криму, ні других частин України. І друге – це застосування різних, політичних, економічних санкцій проти тих, хто порушує територіальну цілісність України. Бо на Україну зараз дивиться весь світ, і готовий їй допомогти. І третє – яким чином конкретно Україні допомогти. ЄС готова вислухати прохання української влади, – переконує Посол