додому благоустрій Поки хлорують резервуари чистої води, її якість може погіршитись

Поки хлорують резервуари чистої води, її якість може погіршитись

596

24 вересня "Тернопільводоканал" розпочав промивання та механічну очистку резервуарів чистої води на водопровідних насосних станціях міста. Швидше за все якість води не погіршиться, кажуть у водоканалі. Проте рекомендують воду з крана перед приготуванням їжі кип'ятити.

У "Тернопільводоканалі" резервуари чистої води на насосних станціях промивають двічі на рік: восени та навесні. На підприємстві немає спеціальної станції очистки води, пояснюють водоканалівці, тому окис заліза осідає на дні резервуарів. Очищають їх механічним способом.

Леонід Ментух, начальник відділу водопровідних насосних станцій КП "Тернопільводоканал": "Ніяких реагентів, ні хімічних сполук ми не даємо. Це, власне, цей осад ми його змиваємо, дезинфікуємо сам резервуар хлорним вапном. Потім ще раз промиваємо чистою водою. І після цього вже є гарантія, що хоча би півроку особливих скарг на якість води нема".

Така очистка резервуарів – запорука чистої води, запевняють у водоканалі. Водночас застерігають:  у цей час можливе локальне погіршення води. Вона може мати неприємний запах чи бути непрозорою. Водоканалівці кажуть, що загрози для здоров'я тернополян немає. А на період промивання резервуарів рекомендують воду відстоювати чи кип'ятити. 

Всього у Тернополі 12 резервуарів чистої води. Промиватимуть їх до 4 жовтня. Мета таких заходів – забезпечити тернополян якісною питною водою.