додому здоров'я Похолодання до 15-18 градусів морозу прогнозують синоптики на наступні дні

Похолодання до 15-18 градусів морозу прогнозують синоптики на наступні дні

385

Похолодання до 15-18 градусів морозу прогнозують синоптики на наступні дні. Вночі ймовірно йтиме сніг, відтак медики застерігають тернополян від тривалого перебування на вулиці, аби уникнути випадків переохолодження. З початку цього року на Тернопільщині рятувальники зареєстрували 8 випадків обмороження, 6 людей травмовані, 2 загинули.

Від початку тижня на лікарняних ліжках троє людей з переохолодженням. Останній випадок трапився 21 січня: з діагнозом «обмороження ніг, підозра на церебральну кому» до Тернопільської районної лікарні шпиталізували мешканця села Великі Бірки Тернопільського району. День перед тим ще двоє пацієнтів потрапили до лікарні швидкої допомоги Тернополя з діагнозом "загальне переохолодження".

Ярослав Головатий, завідувач відділення термічної травми та пластичної хірургії лікарні швидкої допомоги Тернополя: "Якщо є низька температура, якщо є підвищена вологість, без причини, а особливо це діти малі, старші люди, люди з якоюсь певною судинною паталогією, без причини, щоб вони на вулицю не виходили. А якщо виходять на вулицю, то в тому числі працюючий контингент, щоб вони остерігались. Це має бути теплий одяг, перш за все, та якісне взуття".

Обмороження можуть бути поверхневими, коли пошкоджується тільки шкіра. Їх медикам вилікувати не складно. Якщо ж ураження глибоке, то ускладнень не уникнути. Найчастіше страждає серцево-судинна система, руки і ноги. Найбільше випадків трапляється з безхатченками, тому Ярослав Головатий радить не забувати про організації пунктів обігріву.

Ярослав Головатий, завідувач відділення термічної травми та пластичної хірургії лікарні швидкої допомоги Тернополя: "Пункти обігріву, в яких таким людям, скажемо, ті, які без постійного місця проживання,можна було б їх там зігріти, краще попередити такі випадки, ніж потім їх лікувати. Найчастіше кінцівки вражені, і якщо буде ампутація, то інвалідність дуже вірогідна".

Аби уникнути обморожень, медики вкотре закликають не легковажити і вдягатись відповідно до погоди. А температура наступних кілька днів сягне 15-18 градусів морозу, вночі йтиме сніг.