додому Новини Показовими тренуваннями та змаганнями відзначали Міжнародний день студентського спорту у ЗУНУ

Показовими тренуваннями та змаганнями відзначали Міжнародний день студентського спорту у ЗУНУ

427
Показові тренування та змагання серед молоді. Саме так Західноукраїнський національний університет відзначив Міжнародний день студентського спорту, який щорічно святкують 20 вересня. Молодь випробовувала свої сили у 4 секціях: баскетбольній, гандбольній, футбольній та легкоатлетичній. У навчальному закладі кажуть, такими заходами хочуть підкреслити важливість популяризації спорту та здорового способу життя серед студентів. До тренувань долучились як спортсмени-новачки, так і вже багаторазові чемпіони. Більше бачила наша Юлія Пацкаль.

Діана Марущак, студентка ЗУНУ, спортсменка: “Для мене змагання це, я не знаю.. Це завжди емоції, хвилювання”.

Спорт – невід’ємна частина життя. Так починає розповідати про себе чемпіонка України, кандидатка у майстри спорту з бігу на 2 000 метрів з перешкодами Діана Марущак. Ще з дитинства дівчина полюбляла бути завжди у русі та брати участь в різноманітних активностях. Сьогодні спортсменка навчається на другому курсі Західноукраїнського національного університету та продовжує виборювати перемоги.

“Наступні змагання – це Чемпіонат з України, який відбудеться у Білій Церкві. І це буде чемпіонат України з кросу. Там буде відбір на Чемпіонат Європи і є всі шанси, щоб поїхати”, – розповідає дівчина.

Аби популяризувати серед молоді значущість здорового способу життя, у всьому світі щороку 20 вересня відзначають День студентського спорту. Цього дня вищі навчальні заклади організовують показові змагання та тренування серед своїх вихованців. Вже не вперше до цієї ініціативи долучається й Західноукраїнський національний університет, який на своєму стадіоні організував різноманітні активності.

Віктор Островерхов, в.о. проректора ЗУНУ, розповідає: “Ми в нашому університеті велику увагу приділяємо розвитку спорту, різних видів спорту. На сьогоднішній день ми маємо для цього всі відповідні умови. І сьогодні ЗСУ дають тим більше таку можливість займатися в офлайні і всі ці можливості, матеріально-технічну базу університету ми намагаємося використати”.

Едуард Маляр, тренер збірної команди ЗУНУ з регбі-7, коментує: “В нас працює більше 15-ти секцій в нашому університеті. Всі секції безкоштовні. Є певні умови: спортзали, майданчики, роздягальні, душові. Тобто в нас створенні всі умови для рухової активності наших дітей, наших спортсменів і простих студентів”.

На стадіоні студенти мали можливість вкотре випробувати свої сили у 4 організованих секціях: баскетбольній, гандбольній, футбольній та легкоатлетичній. До тренувань долучились як спортсмени-новачки, так і вже багаторазові чемпіони. Серед них і учасниця молодіжної збірної України з футболу U-15 і U-17 Анастасія Гримак. Вона розповідає: “В мене спеціальність –  Фізична культура і спорт. Чому обрала, бо вже 6 з половиною років у цій сфері. Граю дуже давно. Батьки мене підтримали у моєму виборі. І я так до цих пір тут”.

Сьогодні Анастасія мріє потрапити у Національну збірну України. У цьому їй допомагають викладачі та тренери, які переконані, що спорт має жити серед студентів у всьому світі, адже у здоровому тілі – здоровий дух.