додому Новини Показники лічильників і оплата компослуг – через інтернет

Показники лічильників і оплата компослуг – через інтернет

8196

vlcsnap-2015-02-04-16h08m00s180Подати показники лічильників та оплатити комунальні послуги, не виходячи з дому, з будь-якої точки світу, можна через інтернет. Тернополянам нагадують про систему електронної онлайн-оплати і подачі показників. Перша послуга доступна для власників банківських карток, друга – для усіх. Крім цього, для оплати компослуг готівкою можна скористатися терміналами самообслуговування.  

Оплата комунальних послуг – обов’язкова і незмінна. Подати показники лічильників, телефонуючи у відповідні служби, а потім вистоювати в чергах, щоб заплатити за використані воду, газ чи електроенергію, – на це потрібні час і терпіння. Нині тернополяни мають кілька варіантів, як зробити це швидко, не виходячи з дому, у будь-який зручний час і без жодних комісій. Етап перший – подача показників. Це можна зробити через інтернет на сайті www.eps.te.ua, розповідає директор фірми-розробника сервісу Михайло Шидлівський. Працює система за принципом єдиної квитанції. Найкраще подавати показники в кінці місяця, з 25 числа, радять комунальники. Через інтернет можна не лише подати показники, а й, маючи банківську картку, оплатити комунальні послуги. Повну інформацію про стан оплати комунальних послуг покаже і сервіс www.oplata.te.ua, який працює на базі «Приватбанку». Зайшовши на сторінку “Комунальні платежі Тернополя”, знайти свою інформацію можна за адресою або рахунком платника, який вказаний на на квитанції з позначкою “код”, пояснює директор фірми-розробника сервісу Михайло Шидлівський.

– На цій сторінці споживач може обрати службу, яку він хоче оплатити. Вибираємо газ. Є заборгованість абонента, яку він може редагувати, заплатити повністю, або виставити суму, яка для нього зручна.

Обравши служби і суми, які хочете оплатити, перейдіть на сторінку з реквізитами картки: її номером, терміном дії і кодом, та вашим номером телефону. На нього отримаєте смс з кодом підтвердження, щоб вашою карткою не скористався хтось інший. Не маєте картки – стежте на сторінці за нарахуваннями, подавайте показники лічильників чи переглядайте історію платежів.

– Для того, щоб побачити свою історію, абоненту потрібно взяти квитанцію свою, і внизу є стрічка “інформація онлайн”. Ввівши її в комп’ютер попадаєте на сторінку своєї квартири. Кожен мешканець міста має свій унікальний код, який складається з багатьох символів, щоб унеможливити доступ інших до нарахувань абонента.

При оплаті послуг через цей сервіс жодних додаткових комісій споживач не сплачує, кажуть розробники. Спрощену систему оплати комунальних послуг швидко і без комісії пропонує споживачам і “ПриватБанк”, готівкою чи банківською карткою. Готівковий розрахунок за комунальні послуги проводять через термінали самообслуговування, таких по місту багато, кажуть у банку, але не варто плутати його з банкоматом.  Керівник Тернопільської регіональної прес-служби “ПриватБанку” Дмитро Почтовнюк демонструє:

-У мене немає картки. Натискаємо, вводимо номер телефону.

На цей номер ви отримаєте смс з тимчасовим номером, ввівши який, авторизовуєтесь в терміналі.

– Для того, щоб зробити комунальний платіж, є в меню “Комунальні платежі”, обираємо дане меню, а далі “Єдина квитанція” – “Комунальні платежі. Тернопіль”. Далі достатньо знати адресу, вводимо вулицю, номер будинку, квартири.

На екрані з’явиться перелік служб та нараховані суми. Відмічаючи потрібні і міняючи при потребі суми оплати, можна розрахуватись готівкою чи карткою. Якщо ж хочете розрахуватись виключно карткою, не виходячи з дому, ПриватБанк пропонує скористатись сервісом “Приват24”.

– В тому самому “Приват24” в настройках налаштувати регулярний платіж, тобто кожного місяця з вас буде стягуватись та сума, яка потрібна для оплати комунальних послуг. Автоматично ви обираєте тільки число, коли буде списуватись і прописуєте, чи це буде певна стала сума, або та, яка висвітлюється і потрібна, щоб перекрити борг.