додому здоров'я Показник захворюваності на грип і ГРВІ наближається до епідпорогу

Показник захворюваності на грип і ГРВІ наближається до епідпорогу

391

На межі епідпорогу грипу та ГРВІ балансує зараз Тернопільщина. Навчання в жодному класі чи школі нашої області на сьогодні не припинене, кажуть у Держсанепідслужбі, бо епідпоріг в жодному районі Тернопілля не перевищений. Загалом захворюваність на грип і гострі респіраторні вірусні інфекції в області падає, та рівень епідпорогу в квітні також знижується. Чи можлива за таких умов весняна епідемія простудних захворювань, дізнавалась Олена Шуль?

– За останній 14-ий тиждень року захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції по області становить 31,8 випадків на десять тисяч населення при епідпороговому значенні 33 випадки на 10 тисяч населення. Тобто захворюваність не перевищує епідпоріг, але все ж таки вона наближається, – розповіла начальник епідеміологічного відділу головного управління Держсанепідслужби в Тернопільській області Марія Павельєва. – Вся справа в тому, що епідпорогове значення – це такий показник, який вираховується за останніх 7-8 років. І, відповідно, якщо проаналізувати, то за останні роки наприкінці березня – в квітні ми дійсно не відзначали такої захворюваності. 

Такої пізньої та холодної весни і як наслідок – затяжного шлейфу захворюваності на грип і ГРВІ на Тернопільщині не було давно. Тому показник епідпорогу порахований відповідно до весен, коли в квітні було тепло і про грип мешканці Тернопілля після зими уже й не згадували, каже Марія Павельєва. Цього року ситуація інша: кількість хворих зменшується, та не так швидко, як би цього хотілось.

Кількість захворілих на грип і ГРВІ на Тернопільщині минулого тижня знизилась в порівнянні з позаминулим на майже 4%. В абсолютних числах це 3424 випадки проти 3566. Та все ж в управлінні Держсанепідслужби сподіваються, що захворюваність на грип і ГРВІ в області впаде швидше, ніж знизиться наступного тижня показник епідпорогу.

– Но ми все ж таки надіємся, що ми не досягнем, не досягнем і не перевищим все ж таки епідпорогового значення по області, – каже Марія Павельєва.