додому культура Походження російського народу не має нічого спільного зі слов’янськими витоками – історик...

Походження російського народу не має нічого спільного зі слов’янськими витоками – історик В.Білінський

1497

vlcsnap-2015-06-12-15h15m01s229Походження російського народу не має нічого спільного зі слов’янськими витоками. Таку думку у своїх історичних дослідженнях висловив відомий історик Володимир Білінський. Протягом кількох днів науковець зустрівася з мешканцями Тернопілля і презентував свій бестселер “Країна Моксель, або Московія”. У тритомнику автор розвінчує необгрунтовані історичні стереопити і сфабриковану російську історіографію. Володимир Білінський переконаний, що російська історія переписувалась планово, адже “великому народу була потрібна велика, славна історія”. 

Тритомник Володимира Білінського “Країна Моксель, або Московія” – історичне дослідження, яке спростовує брехливі факти і показує справжню українську історію. Проте у Тернополі ці книги недавно з’явилися в новому ошатному виданні.

– Ми видали нову редакцію і нове видання книг, всіх трьох книг «Країна Москель, або Московія», бачите, тут ми дали і історичні карти, першоджерела. Ці карти також багато про що говорять, ну і ілюстративний ряд, і взагалі нова редакція цих книг, – розповідає директор видавництва “Навчальна книга – Богдан” Богдан Будний.

Сам історик Володимир Білінський вважає за громадянський обов’язок досліджувати витоки українського і російського народів. Власне, росіян у своєму тритомнику “Країна Моксель, або Московія” називає «московитами» і пояснює, що російський народ має далеко не слов’янське коріння. Тому радянська теза про “три братні народи”, як виявилось, не має історичного підгрунтя.

– Москва, як уламок Золотої Орди, несла психологію, несла всі її задатки отого фіно-татарського етносу, з якого вона походила, тобто будучи уламком Золотої Орди. І це не були наші ніякі не брати, ніякі не слов’яни, ніякі не родичі, ніякі не старші брати. Але ми вбили собі в голову такий стереотип, і від нього у нас пішли оці всі недорозуміння, – переконаний історик, письменник, член НСПУ Володимир Білінський.

Історик вирішив абстрагуватися від заяложених міфів і, зіставивши першоджерела та правдиві історичні факти, довів, що протягом багатьох століть Росія чи то пак Московія керувалася золотоординським світоглядом і жагою до загарбання. До того ж, каже історик, “сучасна сусідка” привласнила і деформувала на свій розсуд славну історію України-Руси.

– Сучасна Російська Федерація не називалась словом “Росія”. Вона скрізь називалась “Московія”, “Московія”. Карти є, десятки, сотні карт, де скрізь написано “Московія”, або якщо не “Московія”, то написано “Тартарія”, тобто Татарія. Ви розумієте, і таким чином, а вони з тисяча сімсот двадцять першого року вкрали нашу назву, присвоїли собі, – каже Володимир Білінський.

Науковець переконаний, що російська історіографія неприйнятна для України, адже це історія брехні й окупації. Цей факт підтверджує і директор видавництва «Навчальна книга – Богдан» професор Богдан Будний. Каже, що знайшов у дослідженнях Володимира Білінського вже відомі факти і водночас відкрив для себе нові. Після прочитаного видавець зробив висновки не лише як фахівець, а як звичайний громадянин України.

– Вражає, що кілька століть вже наш сусід старається привласнити чужу історію, власне, нашу історію, і її спотворити. Це не вкладається взагалі в якусь логіку поміркованої навіть людини, не говорячи вже про науковий підхід. Ну як можна першоджерела знищувати, або їх трансформувати, переписувати. І це робилося свідомо, – говорить Богдан Будний.

Дізнатися більше про міфічну і стереотипну історію Московії можна буде у програмі “Дім книги”, яка вийде в ефір у понеділок, 15 черня, о 20.40.