додому Новини Погано чистять дорогу чи не посипають тротуари – скаржіться в міськраду

Погано чистять дорогу чи не посипають тротуари – скаржіться в міськраду

524

lidВдень стовпчики термометра трохи вище нуля, вночі невеликий мінус – комунальники у Тернополі вже кілька днів борються з ожеледицею через таку нестабільну погоду. В управлінні ЖКГ кажуть, стежать за прогнозами синоптиків і планують технологію прибирання відповідно до примх погоди. Якщо поблизу вас погано чистять дорогу чи не посипають тротуари – телефонуйте в міськраду за номером 15-80.

Тернополяни кажуть, загалом комунальники з прибиранням Тернополя від снігу справляються, але на різних вулицях ситуація різна. Дороги Тернополя і прочищають, і посипають, роблять це оперативно, коментують в управлінні ЖКГ. Гірше з тротуарами. Лише 40% можна прибирати механізовано, а, відповідно, 60% тротуарів – справа рук комунальників. Звідси й гірша оперативність, але з роботою справляються і зривів не було, каже Олег Соколовський.

– Саме цієї ночі різко впав сніг, оперативно виїхала уся техніка: 7 піскорозкидувачів, 7 тракторів, тому ми все оперативно прибрали. Важче було з тротуарами, але вже зараз на даний час усі тротуари уже зачищені, – розповідає заступник начальника управління ЖКГ Тернопільської міськради Олег Соколовський.

За троуари і дороги в дворах відповідають ЖЕКи і ОСББ. За словами Олега Соколовського, чи не усі житлово-експлуатаційні контори міста мають для цього невеличкі тракторці. Гірше – з об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків.

– Ми відкриті, телефонуйте на 15-80, йде постійний зв’язок. Якщо десь є проблема з виїздом, от зараз на даний час – цих два дні – то, в основному, дзвонили люди з ОСББ, які просять прибрати, а це не наші будинки. Тому ми звертаємось до голів ОСББ і кажемо, що ваші мешканці жаліються, в чому справа. Як правило, то реакція йде адекватна, а хто реагує неадекватно, то ми посилаємо туди муніципальну поліцію, яка притягує цих горе-керівників до штрафів, – каже Олег Соколовський.


Розуміння просять комунальники і від тернополян. Найбільше їм заважають припарковані на узбіччі автівки.

– Дуже важко прибирати, коли йде так звана тотальна зачистка, то нам доводиться ці машини об’їжджати, відповідно цілі куски дороги не зачищені. Потім це все замерзає і получається проблема. Тому ми просимо вкотре водіїв забрати машини. Є достатньо в нас парковок, не потрібно паркувати машини, а особливо наніч, на проїздній частині доріг, – каже Олег Соколовський.