Головна культура «Подвиг людського духу» показують в Тернопільському обласному архіві

«Подвиг людського духу» показують в Тернопільському обласному архіві

496

vlcsnap-2015-11-20-15h34m33s635Про події періоду Революції Гідності та причетних до неї тернополян, розповідають експонати виставки «Подвиг людського духу» в Тернопільському обласному архіві.

20 листопада Тернопільський обласний архів відкрив виставку, що згадує про період з кінця листопада 2013 року до лютого 2014 року. Матеріали зібрані з різних джерел. Основу склали експонати зі стендів театрального Майдану Тернополя. Цікавим є те, що автори більшості послань – невідомі.

– Революція Гідності зробила надзвичайно великий національний сплеск емоцій. І воно виражалося як у віршованій творчості, в пісенній, в малюнках. І це все, що було на стендах Євромайдану Тернопільського. Це все ми позбирали, – розповідає головний спеціаліст відділу інформації та використання документів Тернопільського обласного архіву Оксана Сулима.

Значну частину виставки складають фотографії головного історика Тернопільського архіву Ігоря Крочака. Тернополянин сам був учасником Майдану в Києві. Навіть взяв відпустку за власний рахунок, щоб поїхати до столиці, адже вважає, що його покликання – фотожурналістика і він повинен бути у центрі революційних подій.

– Вразило саме найбільше те, що молоді хлопці, які не мають того досвіду, який потрібен би був. Вони все таки . Вони знали за що вони.. Вони повірили в цю Україну, – каже головний спеціаліст відділу інформації та використання документів Тернопільського обласного архіву Ігор Крочак.

Виставка нагадує, про ті трагічні історії, що були на Євромайдані, закликає людей не бути байдужими. Останній розділ складають документи та матеріали,про тернопільських героїв Майдану. Виставка «Подвиг людського духу» діятиме протягом місяця, після чого всі експонати перейдуть до фонду обласного архіву.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here