додому Новини Подружжя з Тернополя безкоштовно виготовляє накладки на протези для військових

Подружжя з Тернополя безкоштовно виготовляє накладки на протези для військових

456

Роблять заміри, сканують – і все задля того, щоб він знову міг ходити. Віктор – військовий, який служив від початку війни у 48 бригаді. Та у січні 2024 року, при виконанні бойового завдання на Запорізькому напрямку отримав поранення і втратив обидві кінцівки. Упродовж 5 місяців проходить реабілітацію у Тернополі, вчиться ходити на протезах, а тепер отримає ще накладки, щоб почуватися на ногах ще впевненіше.

“Так, звичайно, чекаю, коли віддадуть протези. Все-таки свої ноги є свої ноги. Так, на 90% не відчуваю їх, як кажуть так, але все одно я встав і пішов. я ні від кого не залежу, я сам щось можу робити,” – розповідає військовий Віктор.

Перед отриманням протезів військові проходять довгу реабілітацію: спершу в лікарні, пізніше 30 днів вдома, а потім знову повертаються у лікарню для закріплення результатів. Такий процес може тривати як кілька тижнів, так і кілька місяців.

Кожен військовий під час реабілітації може заповнити анкету на сайті MED3DRUK і безкоштовно отримати декоративну індивідуальну накладку на протез.

Ідея створення такого проєкту, розповідають його ініціатори, зародилася вже давно. Ще до війни Євген Лоза поїхав на навчання у Сполучені Штати Америки за програмою “Відкритий світ” і там побачив як виготовляють накладки на протези для військових. Спершу він не надто вникав у цю тему, та з початком великої війни зрозумів, що його знання можуть бути корисними для суспільства.

Також, MED3DRUK запускає новий благодійний проєкт для підтримки військових з ампутаціями та протезами. А ще в них відбулася перша безкоштовна фотосесія для військових з ампутаціями і протезами.