додому надзвичайне Подробиці резонансного конфлікту між депутатом та поліціянтами

Подробиці резонансного конфлікту між депутатом та поліціянтами

1099


Закрита черепно-мозкова травма, забій м’яких тканин, струс головного мозку. Так завершилася для тернопільської поліціянтки Юлії Карпенко робоча зміна.

– Схватив за волосся і різко потягнув різко до землі.

Патрульна розповідає, все почалося зі звичайного у її роботі виклику, йшлося про порушення правил дорожнього руху. Коли патрульні прибули до пенсійного фонду, правопорушника вже не було, проте на поліціянтів чекав депутат Тернопільської обласної ради Олександр Башта. Саме він і викликав правоохоронців.

– Поліція чомусь не приїхала, а прийшла. Досить такий, ну, я не стану обманювати, 20 чи 30 хвилин, ну, хотілося б, шоб скоріше. І замість адекватного якоїсь розмови, спочатку “чо ви кричите”, там на відео сильно не видно. ну, але спровокувало мене.

Поки поліцейський оговтувався від несподіваного удару, розповідає його напарниця, Олександр Башта схопив її за волосся та почав тягнути до землі.

– Після того, всьо шо відбувалося – це уже було наслідки свого захисту, своєї поваги, своєї честі, гідності. Там говорять, шо я, ніби, поліцейську за волосся тягав. Ну, друзі, я не знаю. Якщо вас покладуть з візка на асфальт і будуть зверху приперати колінами і шось там говорити, то…

На офіційній сторінці Обласної організації ВО Свобода співпартійці Олександра Башти виступили на його захист. Цитую: “Безперечно, що застосування спецзасобів та фізичного спливу працівниками патрульної поліції до Олександра Башти, який і викликав їх для припинення протиправних дій та порушення законності, викликало у нього емоційну реакції та самозахист від свавілля правоохоронців.”

Щодо дій, які здійснювалися до патрульних поліціянтів, розпочали кримінальне провадження за статею 345 ч 2. кримінального кодексу України – опір поліцейським. За цим фактом Тернопільський відділ поліції проводить розслідування, аби чітко кваліфікувати правопорушення, а винних притягнути до відповідальності. А свіпартійці пообіцяли звернутись до правоохоронних органів із заявами про перешкоджання депутатській діяльності та перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу.