додому Новини Подорожчання картоплі прогнозують на кінець жовтня

Подорожчання картоплі прогнозують на кінець жовтня

425

Подорожчання картоплі прогнозують в Україні вже на кінець жовтня – початок листопада. Нині продавці Тернопільського ринку торгують картоплею ще за старою ціною – 3 гривні за кілограм. Для тих, хто купуватиме гуртом не менше як мішок, вартість бульби – 2 гривні 50 копійок. Однак продавці кажуть, що вже найближчим часом через неврожай картопля суттєво подорожчає, коштуватиме щонайменше чотири гривні за кілограм.

Картопля може подорожчати вже наприкінці жовтня – на початку листопада. Як запевняють продавці тернопільського ринку, вартість «другого хліба» зросте більш як на 10% і сягне 4 гривень за кілограм. Причина, пояснюють на ринку – неврожай. Мовляв, через спеку та дощі, а ще через хвороби і шкідників, цього року врожай буде в рази менший, аніж торік.

Дарія Михайлівна, продавець Тернопільського ринку: "Можна сказати, що врожаю цього року на третину менше. Тому що минулого року можна було гуртом взяти картоплю по 1,50 грн, цього року в нас суто постачання з Лановецького району – 2.50 і не нижче. Но прогнозують власники, що на кінець листопада картопля буде по 4 гривні. А навесну дають гарантію, що картопля буде по 6 гривень".

Деякі підприємства чи фермери, які  посадили  певні сорти картоплі, будуть з більшим врожаєм, припускають на ринку.

Дарія Михайлівна, продавець Тернопільського ринку: "Дуже «Слов'янка» родила, «Белла-роза», Ольвія сорт «Санте» родив. Ну і Невська.  Такі люди, що приходять і кажуть, що я маю на дачі от зібрав третю частину цього врожаю, що був у прошлому році. І вже докуповують собі".

Продавці тернопільського ринку пригадують, за останнє десятиріччя на Тернопільщині дефіцит та вища ціна картоплі спостерігались двічі. Остаточно прогнозувати цьогорічний врожай, на ринку не беруться, бо частина врожаю ще на полях. Але те, що її цього року буде менше, ніж торік продавці не сумніваються.