Головна Новини Подорожчання хліба, проїзду у таксі і автобусах, недобросовісна реклама – Антимонопольний комітет...

Подорожчання хліба, проїзду у таксі і автобусах, недобросовісна реклама – Антимонопольний комітет України підсумував роботу за 9 місяців

437

Подорожчання хліба, здорожчання проїзду у таксі і автобусах, недобросовісна реклама та зловживання монопольним становищем комунальних підприємств – такі порушення були у полі зору територіального відділення антимонопольного комітету з початку року. Всього порушниками сплачено до державного бюджету понад півмільйона гривень. Підбив підсумки роботи голова Тернопільського відділення Антимонопольного комітету України Іван Курницький.

Найбільше цьогоріч порушень сталося через недобросовісну конкуренцію та зловживання монопольним становищем. Однак Тернопільське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету не ставить собі завдання покарати якнайбільше підприємств та організацій, розповідає голова, а сприяти здоровій конкуренції на ринку області. Цьогоріч комітет оштрафував на 68 тисяч гривень двох монополістів – "Тернопільводоканал" та "Тернопільобленерго" через нав'язування споживачам додаткових технічних умов.  

Іван Курницький, голова Тернопільського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України: "Ми знаємо, в яких умовах сьогодні працює наша комунальна служба. Залишковий той принцип, який залишився їм у спадок, їхні інженерні сітки. Ми і лояльно до них відносилися весь час, щоб налагодити контакти і щоб не було цих зловживань. Адже нав'язувалися весь час людям технічні умови такі, що вони просто несумісні із нинішньо зарплатою. Не сумісні із законодавчою базою".

Цьогоріч в поле зору Антимонопольного комітету потрапила орендна плата за землю, недодобросовісна реклама та повідомлення неправдивої інформації на упаковці. Окрім цього перевірки проводилась і щодо здорожчання проїзду у таксі. З таким проханням в антимонопольний комітет  зверталися тернополяни. В комітеті ж пояснюють, конкуренція на цьому ринку велика. Проте відкритим залишається питання, чи не були дії різних фірм таксі узгодженими щодо підняття тарифів.

Іван Курницький, Тернопільського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України: "Перевезення пасажирів у таксі, то ціна у нас в нашій області найнижча. Ми вивчали це питання по наших сусідах і те, що він піднявся в окремих і нам дають зараз відповідь, що це 13 гривень, 15, там різні є тарифи, то ми пока не вбачаємо там узгоджені дії. Узгоджені дії – це коли вони поставили однакову ціну і в один день".

Далі, за словами Івана Курницького, вони посилено відслідковуватимуть ситуацію щодо житлово-комунальних послуг, облаштування паркувань. Повідомляти про порушення закликають і мешканців області. Для цього достатньо зателефонувати на номер "гарячої" телефонної лінії Тернопільського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України 52-14-37.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here