додому Новини Подати декларацію про майно особи, уповноважені на виконання функцій держави, мають до...

Подати декларацію про майно особи, уповноважені на виконання функцій держави, мають до 1 квітня

529

vlcsnap-2016-03-23-14h04m50s581Подати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, мають до 1 квітня 2016 року. До початку роботи електронної системи подання та оприлюднення декларацій такі особи зобов’язані подати декларацію у паперовому вигляді. Нагадуємо, що цього річ такі суб’єкти декларування подають декларацію за минулий 2015 рік.

Відповідно до Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції” особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, до 1 квітня 2016 року повинні подати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік. Цим же законом передбачено проведення перевірки достовірності відомостей зазначених суб’єктами у декларації.

– Така перевірка здійснюється як апаратом ДФС України так і її територіальними органами, тобто державними податковими інспекціями за місцем проживання суб’єктів декларування. При цьому перевірки здійснюються безпосередньо апаратом ДФС України на підставі отриманих копій декларацій виключно щодо суб’єктів декларування, перелік яких визначений в підпункті 1 пункту 5 порядку проведення таких перевірок. До таких категорій посад відноситься Президент України, Голова Верховної Ради України, його заступники, прем’єр міністр України, члени кабінету міністрів, а також керівники центральних органів виконавчої влади, – розповідає начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Тернопільській області Володимир Брудко.

Щодо інших суб’єктів декларування то перевірка проводиться територіальними органами ДФС за місцем проживання суб’єкта декларування.

– Що стосується місця проживання, або податкової адреси. Податковим кодексом статті 45 визначено, що податковою адресою платника податків фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік, як платник податків. Тобто для здійснення перевірки зазначених у декларації відомостей, відповідний орган протягом 10 днів від дати отримання декларації, надсилає копію такої декларації. Щодо суб’єктів декларування, яких визначено в підпункті 1 пункту 5 порядку проведення перевірок – до апарату ДФС України, щодо інших декларантів – до територіального органу ДФС за місцем проживання суб’єкта декларування, – каже Володимир Брудко.

У ДФС рекомендують органам державної влади та місцевого самоврядування звернути особливу увагу на необхідність надання копії декларації до відповідних державних податкових інспекцій за місцем проживання суб’єкта декларування. Адреси державних податкових інспекцій у Тернопільській області розміщено на суб-сайті Територіальних органів ГУ ДФС в області. Адреси державних податкових інспекцій головних управлінь ДФС в областях та місті Києві розміщено на веб-порталі ДФС України.