додому Новини Податок на нерухомість треба буде сплатити вже у 2014 році

Податок на нерухомість треба буде сплатити вже у 2014 році

371

Податок на нерухоме майно в Україні фактично запроваджується з 2014 року. Відповідно до законодавчих змін, не сплачуватимуть цей податок взагалі за умови не більше, як одного об'єкта на сім'ю, багатодітні, прийомні чи малозабезпечені сім'ї, ті, хто має статус опікунів, піклувальників дітей. Додаткові пільги з податку на нерухомість тепер може втановити і міська, селищна чи сільська рада. Решта ж українців-власників можуть самі порахувати, скільки доведеться сплатити податку. Підходи до його нарахування для фізичних осіб Верховна рада змінила.

Якщо у вас квартир чи будинків кілька, то податок на нерухомість ви маєте сплатити не по кожному з них, як було у первісному варіанті закону, а сукупно, тобто квадратні метри сумуються. До уваги для нарахування податку на нерухомість братимуть виключно житлову площу, кажуть податківці. Саме її і по кількох об'єктах – квартирах чи будинках – і сумуватимуть у загальну площу. Не доведеться платити, якщо сума двох чи більше квартир менша за 120 квадратних метрів житлової площі.

Петро Якимчук, начальник Тернопільської об'єднаної ДПІ ГУ Міндоходів у Тернопільській області: "Якщо у власності є виключно квартири, загальна площа сумується. Якщо 2-3 квартири мають загальну площу 130 квадратних метрів, то фактично платник буде сплачувати виключно за 10 метрів. І якщо загальна площа цих квартир не буде перевищувати 240 квадратних метрів, то оцей податок за 10 додаткових чи 20 метрів буде складати: кількість квадратних метрів помножити на 1% мінімальної заробітної плати. Тобто якщо це буде 10 квадратних метрів надлишок понад 120 квадратів, то це буде складати всього 114 гривень за рік".

Ці розрахунки і межа у 120 квадратних метрів житлової площі стосується ситуації, коли у власності кілька лише квартир. Повністю сплатити подадок на нерухомість виходячи з повної її житлової площі доведеться за ту квартиру, яку ви здаєте в оренду чи використовуєте у підприємницькій діяльності. Якщо ж ви власник квартири і житлового будинку, то межа сумарної житлової площі більша – 370 квадратних метрів.

За все, що перевищує це число, доведеться сплатити з того ж розрахунку: 1% мінімальної заробітної плати помножити на кількість надлишкових квадратних метрів житлової площі. Про необхідність сплатити податок на нерухомість у 2014 році податківці обіцяють вам нагадати, навіть якщо ви власник квартир чи будинків у різних областях України.

Петро Якимчук, начальник Тернопільської об'єднаної ДПІ ГУ Міндоходів у Тернопільській області: "Базу оподаткування, наявність нерухомого майна ми відпрацьовуємо. Кожна фізична особа, яка має у власності нерухоме мано, до 1 липня 2014 року отримає відповідне повідомлення від податкових інспекцій щодо сплати відповідного податку. Також можна наголосити ще на тому, що визначати суму податку буде та інспекція, на території якої проживає фізична особа, тобто по місцю реєстрації – так званої прописки".

Що ж до намарне сплаченого цього року податку на нерухомість, то податківці обіцяють ці гроші зарахувати у сплату наступного року, або ж на вимогу – повернути.