додому Новини Податок на нерухомість будуть сплачувати українці вже цього року

Податок на нерухомість будуть сплачувати українці вже цього року

746

vlcsnap-2015-01-27-17h17m20s148Податок на нерухомість будуть сплачувати українці вже цього року. До 1 січня оподатковувалися лише житлові об’єкти, а відтепер і нежитлові. Оплачувати потрібно буде за загальну площу. Оподатковувати будуть: житловий будинок, прибудову до нього, котедж, квартиру, кімнату у комунальній квартирі, дачний будинок, серед нежитлових: офіси, готелі, промислові будівлі і склади, гаражі, господарські будівлі та інші. Звичайні українці за новими правилами сплачувати податок будуть за 2015 рік у 2016-ому. Цьогоріч оплачувати потрібно за минулий рік і за старими правилами.

Відповідно до норм Податкового кодексу з 1 січня 2015 року ставка податку на житлову нерухомість має становити до 2% від розміру мінімальної заробітньої плати, а це 24 гривні за метр квадратний, на нежитлову – до 1%, а це відповідно 12 гривень. Нараховувати податок будуть на квадратні метри, які перевищують: для квартир – 60, для будинків – 120 метрів квадратних. Ставку податку можуть зменшити, а мінімальну площу збільшити рішенням місцеві ради.

Наприклад, у Тернополі на сесії міської ради депутати прийняли рішення: податок на нерухомість становить 1% від мінімальної заробітної плати, тобто вдвічі менший, а сплачувати його будуть лише власники квартир, площею понад 70 кв. метрів та будинків понад 120 кв.метрів. Для звичайних громадян і для юридичних осіб податок нараховуватись буде по-різному. Юридичні особи протягом року сплачують податок за цей 2015 рік.

– Юридичні особи повинні до 20 лютого подати до територіального органу Фіскальної державної служби відповідну декларацію з податку на нерухоме майно. В цій декларації юридичні особи самі розраховують податок за кожен об’єкт житлової чи нежитлової нерухомості. У декларації вони зазначають річну суму податку, вона ділиться на 4 рівні частини і сплачується юридичними особами поквартально до 30 числа місяця наступним за звітним кварталом, – розповів заступник начальника управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Тернопільській області Андрій Руцький.


Нарахування податку на нерухомість для звичайних українців відбудеться до 1 липня. Органи фіскальної служби зобов’язані надіслати поштою таке повідомлення. У людини буде на оплату ще десять днів. За новими правила платити податок українці будуть за 2015-ий рік у 2016-ому. Цього ж року платити потрібно буде за минулий, 2014-ий, і за старими правилами. Вони такі: ставку податку також встановлюють місцеві ради, оплачувати потібно лише за об’єкти житлової нерухомості, надходити повідомлення будуть до 1 липня, діятимуть і пільги.

– Якщо громадяни мають у власності лише квартири і площа не перевищує 120 метрів квадратних, то вони податку не платять. Якщо перевищує, то податок сплачується лише з надлишкової площі. Якщо у власності тільки будинок і площа не перевищує 250 метрів квадратних, то податку не буде. В іншому випадку податок також буде сплачуватися з надлишкової площі, – каже Андрій Руцький.

Якщо людина є власником водночас і квартири, і будинку, то пільгова площа за старими правилами становить 370 метрів квадратних.